„Lavovi“ ispustili pobjedu protiv Makedonije

Crna Gora je vodila 29:25, ali je na kraju bilo 30:30. Vuko Borozan je bio najbolji igrač meča sa sedam golova iz osam pokušaja, a po tri puta su mrežu tresli Stefan Čavor, jedini pivot Vuk Lazović, Fahrudin Melić, Miloš Vujović i Vladan Lipovina
2 komentar(a)
Ažurirano: 07.11.2015. 20:14h

Iako su sedam minuta prije kraja imali četiri gola prednosti, rukometaši Crne Gore su remizirali sa Makedonijom na „Croatia cupu“ u Umagu (30:30).

Meč koji je bio prva provjera nakon što su u junu završene kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, koje se u januaru održava u Poljskoj, bio je veoma izjednačen od početka do kraja.

Makedonci su poveli 4:2, ali su „lavovi“ preokrenuli na 7:5. „Crveno-žuti“ su sa četiri vezana pogotka došli do nove prednosti (24:22), ali je odgovor izabranika Ljubomira Obradovića bio pravi - Božo Anđelić je dva puta tresao mrežu, a Fahrudin Melić, Vuk Lazović, Vuko Borozan i Mirko Radović po jednom u seriji 6:0, kojom je Crna Gora stigla do 29:25 u 53. minutu.

Činilo se da je sve gotovo, ali je iskusniji makedonski tim prišao na 29:28. Vuko Borozan je povisio na 30:28, ali su pogoci Goca Ojleskog u 58. i Filipa Lazarova u 60. minutu oteli bod Radu Mijatoviću i drugovima...

Stefan Čavor je imao šut za pobjedu, ali nije pogodio iz teške situacije.

Vuko Borozan je bio najbolji igrač meča sa sedam golova iz osam pokušaja, a po tri puta su mrežu tresli Čavor, jedini pivot Lazović, Melić, Miloš Vujović i Vladan Lipovina, dok su Makedonce predvodili Dejan Manaskov sa sedam i Kiril Lazarov sa šest pogodaka.

Crna Gora - Makedonija 30:30 (18:17)

Umag - Školska sportska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Brunovski i Kanda (Slovačka). Sedmerci: Crna Gora 1 (0), Makedonija 3 (2). Isključenja: Crna Gora 12, Makedonija 4 minuta.

Crna Gora: Mijatović (šest odbrana), Mijušković (dvije odbrane), Ristanović, Milašević 1, Melić 3, Čavor 3, Lazović 3, B. Vujović, Radović 1, M. Vujović 3, Anđelić 2, Ševaljević, Petričević 2, Božović 2, Majić, Borozan 7, Lipovina 3.

Makedonija: Mitrevski (10 odbrana), Ristovski, Manaskov 7, Kukoski 1, K. Lazarov 6 (1), Mitkov 1, Drogriški, Taleski 3, Dimitrovski 1, Pribak, Georgijevski 1, F. Lazarov 3 (1), Ojleski 1, Kuzmanovski 1, Dimitrijevski 1, Peševski 4.