Srbija prijetila 20 minuta, čudo Čilea

Srbi nekoliko puta vodili dva razlike protiv Francuske, a onda izgubili 32:21. Čileanci porazili Austriju 32:24
1722 pregleda 3 komentar(a)
Lidovik Fabregas je pet puta zatresao mrežu Srbije, Foto: ANNEGRET HILSE

Na zatvaranju trećeg dana 26. Svjetskog prvenstva za rukometaše, Srbija je prijetila 20 minuta, nekoliko puta imala i dva gola razlike, ali je povratak u realnost bio surov. Francuska je u nastavku bila mnogo bolja i slavila 32:21.

Lidovik Fabregas i Nedim Remili su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po pet golova, jedan više je dao Bogdan Radivojević.

Nakon senzacije Angole protiv Katara u petak, danas je čudo priredio Čile ubjedljivom pobjedom nad Austrijom (32:24). Južnoamerikanci su u finišu prvog poluvremena ispustili plus tri, u nastavku gubili 16:14, ali su tada zaigrali fenomenalno.

Blistala su braća njemačkog porijekla, Ervin i Emil Fojhtman, sa devet, odnosno šest golova, a i Sebastijan Sebaljos je šest puta tresao mrežu bivšeg golmana Lovćena Nikola Marinovića i njegovog kolege Kristijana Pilipovića.