„Lavice” se revanširale Mađarskoj

Najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa sedam golova, Tatjana Brnović i Jovanka Radičević su dale po četiri...
Mađarska Crna Gora, Foto: Keziszovetseg.hu
Ažurirano: 29.09.2018. 15:53h

Ovog puta nije bilo pada u igri - rukometašice Crne Gore su dominirale tokom cijelog meča i savladale Mađarsku u drugom prijateljskom meču u Đeru (23:19).

Nakon što su u petak poražene sa 29:25, iako su vodile 7:2, „lavice” sada nisu dozvolile preokret. Domaće su vodile 3:2, ali je tim Pera Johansona serijom 4:1 poveo 6:4, a onda imao i 9:6. Mađarice su izjednačile na 9:9, da bi Crna Gora prvo poluvrijeme zaključila sa dva gola za 11:9.

Izabranice Kima Rasmusena su prišle na 11:12, ali je to bio posljednji trzaj, jer su učesnice četvrtfinala posljednjeg Svjetskog prvenstva povele 15:11 i rutinski privele meč kraju. U samom finišu su imale i šest golova prednosti, ali je Mađarska dva puta zatresla mrežu u posljednjem minutu i ublažila poraz.

MAĐARSKA - CRNA GORA 19:23 (9:11)

Đer - Dvorana „Magvaši”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Mađarska 5 (2), Crna Gora 8 (5). Isključenja: Mađarska 6, Crna Gora 8 minuta.

Mađarska: Bíro, Horvat-Pastor, David-Azari 1, Elgaui 1, Hafra 3, Haršfalvi, Hornjak 2 (1), Kišfaludi, N. Kiš 4, Kovač 5 (1), Kovačič 1, Mesaroš, Paloš-Bognar, Pelčeder 1, Salai.

Crna Gora: Rajčić, Nenezić, Ujkić 1, Radičević 4 (2), Jauković 7 (2), A. Bulatović, Klikovac 1, Brnović 4, Premović, K. Bulatović 1, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 2, Despotović 1, Grbić, Raičević 2 (1).