Velika pobjeda Budućnosti u Danskoj

Rukometašice Budućnosti su napravile ogroman korak ka plasmanu na F4 U Budimpešti, pošto pred revanš Viborgu u "Morači" imaju šest golova prednosti
Rukometašice Budućnosti, Foto: Aleksandar Đorović
Ažurirano: 05.04.2015. 16:32h

Budućnost je nadigrala Viborg u Danskoj (28:22) i pred revanš u "Morači" "plave" će braniti šest golova prednosti. Izabranice Dragana Adžića su pokazale u prvom duelu četvrtfinala da su mnogo bolje od Viborga, pa put na F4 U Budimpešti sada je praktično osiguran. Revanš u Podgorici je za sedam dana.

Tok meča:

60. minut, 22:28 Bulatović

22:27 Neagu, a Cvijić je i treći put isključena

Budućnost sa igračicom više, isključena je Rita Skov

22:26 Skov jedina raspoložena kod domaćina

27. minut, 21:26 Knežević, Viborg je razbijen serijom 6:0

21:25 Neagu na isteku napada

Viborg bezidejan sa jednakim brojem igračica na terenu, tajm-aut Adžića za mirnu završnicu

21:24 Petrović sa pozicije pivota

21:23 "Plave" daju i treći gol sa igračicom više, Bulatović!

21:22 Neagu, četvrti gol

21:21 50. minut, Petrović kruniše sjajnu akciju

Treće isključenje Viborga, Kirsten Bale

21:20 Skov, dva gola već sa igračicom više Viborga

20:20 Ligsborg

Treće isključeneje Mehmedović, nakon povrede Pavićević gubimo lijeva krila. Prestrogo isljlučenje "plavih"

16:18 Skov pogađa šesti put

42. minut, Mehmedović je opet isključena. Sedmo isključenje "plavih"

Kao i na startu prvog par minuta bez gola a onda Skov 12:13

Poluvrijeme je pripalo Budućnosti, koja vodi sa dva razlike (11:13). Viborg je iskoristio česta isključenja Budućnosti u finišu da serijom 4:0 smanji ogromnu prednost "plavih". Voltering blista sa devet odbrana a Bulatović je postigla pet golova.

11:13 Burgard igra odlično sa igračicom više

10:13 Viborg kosristi višak na parketu

Adžić negoduje jer je Bulatović poništen gol, a Neagu je dobila i drugo isključenje

5:10 na deset minuta do kraja poluvremena, opet Neagu. Isključena je nakon gola

5:9 je rezultat koji je primorao Viborg na tajm-aut, a Adžić više ne koristi Cvijić u odbrani zbog dva isključenja

5:8, 18 minut Bulatović sa penala, Voltering upisuje i šestu odbranu a Neagu u 19. mnutu daje prvi gol

Voltering upisuje petu odbranu, a Petrović je izborila novi penal za "plave"

5:7 Katarina Bulatović sa penala

Cvijić perfektna u napadu, penal i isklučenje Damnjanović

Klara Voltering brani u odličnoj formi i Budućnost se odbranila sa igračicom manje

Pomoć se ukazuje Pavićević, koja je povriejdila zglob u faulu kod gola. Jako neugodan pad i teško da će uspjeti da se vrati. Mijenja je Majda Mehmedović.

14. minut, 5:6 Pavićević pogađa na asistenciju Kneževićeve

Dankinjama uspijeva pritisak na sudije, i drugo isključenje Dragane Cvijić, a treći gol Skov 5:5

4:5 fenomenalan gol Cvijić

12. minut, prvi sedmerac za Viborg, Gulden za izjednčenje 4:4

3:4 Skov sa igračicom više

Trećina poluvremena, prvo isključenje - Cvijić

2:4 bomba Katarine Bulatović

2:3 Cvijić donosi prvu prednost Budućnosti

2:1 Burgard, Neagu je izborila novi sedmerac, puca Bulatović za 2:2

5. minut, Pavićević 1:1

1:0 Skov, a Radmila Petrović promašuje penal

3. minut, Promašile su i Damnjanović za Viborg, a potom i Neagu, istovjetno preko gola

Prvi napada imaju "plave", Bulatović pogađa prečku!

Rukometašice Budućnosti od 16.50 sati gostuju Viborgu u prvom četvrtfinalnom duelu Lige šampiona. Izabranice Dragana Adžića favoritkinje su protiv danske ekipe, jer su pružale najbolje igre u grupnoj fazi elitnog rukometnog takmičenja.

Bolji iz dvomeča Vibor - Budućnost naći će se na F4 turniru u Budimpešti, a na igračicama Budućnopsti je da u Danskoj izbore što bolji rezultat pred revanš u "Morači". Portal "Vijesti" pratiće meč iz Danske uživo!