53 pregleda 0 komentar(a)
Logo RSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 28.03.2015. 20:31h

Rukometaši Berana i Rudara ostvarili su pobjede u 12. kolu Prve muške lige.

Berane je kao gost savladalo Ulcinj 27:24 (10:10) i upisalo peti trijumf u dosadašnjem dijelu šampionata.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Babović sa sedam, dok su po pet golova postigli Nemanja Drakulović i Slobodan Zonjić.

U ulcinjskom timu najbolji je bio Marko Damjanović sa sedam golova.

Nakon znatno bolje igre, naročito u drugom poluvremenu, rukometaši Rudara su bez većih problema savladali goste iz Mojkovca sa 38:24 (17:13), za šesti trijumf u prvenstvu i sa nova dva boda ostali u trci za treće mjesto na tabeli.

Domaćina je do pobjede vodio Mirko Majić sa 13 golova.

U ekipi iz Mojkovca najbolji je bio Miloš Rakočević sa osam, dok je Igor Bogavac postigaošest pogodaka.

U premijernom meču ovog kola Lovćen je juče na Cetinju savladao tivatski Partizan 37:18 (17:9) i upisao deveti trijumf ove sezone, u kojoj ima i jedan poraz.

Rudar – Mojkovac 38:24 (17:13)

Pljevlja - Sportski centar „Ada“. Gledalaca: 500. Sudije: F. Martinović (Cetinje), P. Martinović (Podgorica). Sedmerci: Rudar 3 (3), Mojkovac 3 (3). Isključenja: Rudar 4, Mojkovac 6 minuta.

Rudar: B. Anđelić (15 odbrana), Pantović (pet odbrana), G. Anđelić, Ćuzović 2, Leković 5 (1), Dujović 3, Grujičić 2, Tošić, Lacmanović 6 (1), Milić 3, Andesilić 2, Majić 13 (1), Pelidija 2.

Mojkovac: Braunović (četiri odbrane) Zejak (11 odbrana), Jovanović, Rakočević 8 (2), Barac 2, Tomović 2, Vujičić 4, Mišnić 1 (1), Barać, Bogavac 6, Tripković 1.

Ulcinj - Berane 24:24 (10:10)

Ulcinj - Dvorana OŠ „Maršal Tito”. Gledalaca: 135. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Ulcinj 2 (1), Berane 4 (2). Isključenja: Ulcinj 6, Berane 6 minuta.

Ulcinj: M. Knežević, Ćetković, B. Knežević 1, Nikić 2, Đakonović 1, Damjanović 7, Ramusević, Adžemović, Kaluđerović 4, Adžić 5, Bulatović 4.

Berane: Bogavac, Lutovac, Kalić, Dujović, Veljović 4, Drakulović 5, Babiović 7, Zonjić 5, N. Čampar, M. Čampar 2, Lakušić, Marković, Cukić 4.