Argentina izbacila Rusiju, Francuzima derbi

U obračunu za 1. mjesto u grupi C, Francuska je savladala Švedsku sa 27:25. Skandinavci su u 2. poluvremenu nekoliko puta imali tri gola prednosti (posljednji put 22:19 u 49. minutu), ali su Nikola Karabatić i drugovi pokazali da su veliki tim u završnici.
Rukometaši Argentine, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.01.2015. 19:54h

Vremena u rukometu su se potpuno promijenila, pa je velika Rusija doživjela da je sa Svjetskog prvenstva izbaci Argentina!

Panamerički šampion je u direktnom obračunu za 4. mjesto u grupi D savladao "zbornaju" sa 30:27.

"Gaučosi" su u 16. minutu ostali bez jednog od najboljih igrača Sebastijana Simoneta, koji je dobio direktan crveni karton.

Rusi su poveli 9:6 i činilo se da će lako riješiti meč, ali su ih Argentinci zbunili dubokom odbranom i zasluženo stigli do pobjede.

Federiko Pisaro je bio najefikasniji sa devet golova, a mozak igre Argentine, Dijego Simonet, sedam puta je tresao mrežu, Isti broj pogodaka je imao i Danijl Šiškarev.

Vizu za osminu finala je ugrabio i Island, koji je savladao Egipat sa 28:25 i preoteo mu 3. mjesto u grupi C. Da "ribari" nisu pobijedili, šansu za osminu finala bi imala Češka, kojoj meč sa Alžirom sada ne znači ništa...

Sedrik Soraindo u "zagrljaju" Estlunda

As Barselone nije dao nijedan gol, ali je u finišu nosio svoj tim ka pobjedi, jer je razigravao krila, pivote, i iznuđivao isključenja i sedmerce. Njih je perfektno pogađao Gijom Žoli, koji je bio precizan iz svih devet pokušaja.

Nepogrješiv sa penala: Gijom Žoli

Tjeri Omeje je odbranio 13 šuteva, uključujući i zicer Fredrika Petersena minut i po prije kraja, pri rezultatu 26:24. Najbolji igrač Švedske je bio Jonas Kalman sa osam golova, a zbog lakše povrede nije nastupio sjajni desni bek Kim Anderson.

Danska je u duelu za 2. poziciju u grupi D bila bolja od Poljske (31:27), pa će Mikel Hansen i drugovi igrati sa Islandom, a Poljaci moraju na megdan Švedskoj.