Makedonija izbjegla Katar, velikani pet od pet

70 pregleda 4 komentar(a)
Kiril Lazarov, Foto: Www.sportmedia.mk
Ažurirano: 23.01.2015. 22:17h

Makedonci su na pravi način završili grupu B - tim Ivice Obrvana je u direktnom duelu za 2. mjesto savladao Austriju sa 36:31 i izbjegao obračun sa Katarom u osmini finala. Kiril Lazarov sa devet golova i Filip Mirkulovski sa šest su predvodili „crveno-žute”, koji će se u ex-YU derbiju za četvrtfinale boriti sa Slovenijom.

"Dežela” je izgubila od Španije sa 30:26, koja je grupnu fazu završila sa maksimalnim učinkom.

Petu pobjedu je upisala i Hrvatska, jer je lako izašla na kraj sa BiH (28:21).

Meč je obilježio sudar braće Karačić. Apsolutni pobjednik je 26-godišnji Igor, koji je dao šest golova za Hrvatsku, dok njegov tri godine stariji brat Ivan nije bio precizan iz jedinog šuta ka golu „kauboja”.

Katar je preokretom u drugom poluvremenu savladao Bjelorusiju sa 26:22. Opet je najbolji bio Žarko Marković, koji je sa devet pogodaka izbio na 2. mjesto liste strijelaca sa 41 golom, dva manje od krila Slovenije Dragana Gajića.

Goran Stojanović nije branio (Danijel Šarić zaustavio 12 šuteva), dok je Jovo Damjanović dva puta bio precizan.