Dan remija u pustinji

1 komentar(a)
Štefen Vajhold, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2015. 20:31h

Remiji su obilježili šesti dan 24. Svjetskog prvenstva u Kataru - bodove su podijelili Danska i Njemačka (30:30), a koju sekundu kasnije neriješenim rezultatom je završen i obračun prvaka Evrope Francuske i Islanda (26:26).

U obračunu dva islandska trenera, činilo se da će Dagur Sigurđson sa Njemcima srušiti Guđmundura Guđmundsona, koji je na klupi Danske naslijedio legendarnog Ulrika Vilbeka.

Tim koji je u Katar stigao sa specijalnom pozivnicom nakon diskvalifikacije Australije je samo pet puta imao minimalni zaostatak, a u 51. minutu je stigao do plus tri (27:24).

Nije uspio da ih zadrži... Štefen Vajnhold je bio najefikasniji u redovima Njemaca sa osam golova, dok su na drugoj strani mrežu po šest puta tresli Mikel Hansen i Mads Kristijansen.

Francuzi su dugo jurili „ribare” i činilo se da su prelomili meč kada su poveli 26:24 četiri minuta prije kraja. Tim koji je prije dva mjeseca poražen u Baru je izjednačio i imao posljednji napad, ali je blok omogućio Tjeriju Omejeu da upiše 18. odbranu nakon šuta Arona Palmarsona.

Bek Kila je upisao pet pogodaka, kao i Asgeir Halgrimson, a jedan više je dao Nikola Karabatić na drugoj strani. I to bez promašaja!

Još jedan meč je mogao da se završi bez pobjednika, ali je Pavel Atman, baš kao protiv Njemačke kada je poslao loptu u aut pri rezultatu 26:27, bio tragičar i protiv Poljske.

Bivši bek Metalurga je pola minuta prije kraja šutirao, pokušao da izjednači na 26:26, ali je Slavomir Šmal pokazao zašto je već deceniju jedan od najboljih čuvara mreže na planeti...