"Lavice" četvrte, bronza Švedskoj

U meču za bronzu rukometašice Crne Gore izgubile su od Švedske sa 25:23, iako su na poluvremenu vodile sa 12:11. "Umor je učinio svoje", kazao je Adžić.
Rukometašice Crne Gore, Foto: Huncro2014.ehf-euro.com
Ažurirano: 21.12.2014. 16:28h

Švedska se revanširala "lavicama" za poraz u "Zagreb areni" sa 25:23. Zakazao je napad "lavica" i četiri nevjerovatno promašena zicera, uz penal Kaće Bulatović. "Umor je učinio svoje, ali nemojte da pognute glave napustite teren", poručio je Adžić "lavicama". Crna Gora je četvrta u Evropi, bronzana je Švedska, a za zlato će se boriti Norveška i Španija.

Najefikacija na utakmici je bila Kaća sa osam golova, tri sa penala. Po četiri su dale Jovanović i Radičević, tri je dala Milena, Majda dva a Pavićević i Lazović po jedan. Gulden je dala sedam golova, tri sa penala. Oden je dala čak šest iz sedam pokušaja. Bundsen ej dobranila 11 udaraca, 41 odsto!. Barjaktarović je imala pet odbrana (24 odsto) a Marina Rajčić šest (40 odsto).

Tok meča:

"Pogriješili smo zbog umora, umor je razlog i nemojte pognute glave da napustite teren"!, rekao je Adžić na tajm-autu. Izgubili smo 25:23!

Bundsen brani penal Kaći. To je 11. odbrana i 41 odsto!!!

25:23 Johanson, ali i sedmerac za nas na 31 sekundu.

59. minut Marina brani ali i Kaću zaustavlja blok, moramo se odbraniti, ipak

24:23 Kaća prekida naših pet minuta bez gola

24:22 57. minut, Oden. Ni Anđela ne koristi zicer sa šest metara

Bundsen branio ali i Gulden pogađa prečku. Joka opet ne koristi zicer

23:22 54. minut, Gulden, sedmi gol četvrti iz igre. Tajm-aut Adžića da smiri pobunu zbog grubog starta nad Kaćom, ali bez isključenja

22:22 Mara Jovanović solo prodorom od svog gola

22:21 Biljana Pavićević iz kontre

22:20 51. minut, Gulden sa penala, puno sreće za Šveđanke u psoljednjem napadu

21:20 Alm koristi grešku

Marina brani sjajno sa igračicom manje, isključena je Rada Petrović. Marina opet brani zicer. Kompletne su "lavice"

20:20 Kaća opet vraća egal

20:19 Johanson prolazi

19:19 45. minut, Milena sjajno prolazi

19:18 Alm, iz drugog pokušaja

18:18 Kaća pogađa iz kontre, Švedska traži tajm-aut

18:17 Kaća sa penala

18:16 42. minut, imamo napad i Mara se izborila za loptu i sedmerac!

18:16 Kaća Bulatović sa deveterca, ali Joka griješi u kontri. Tačnije sjajna odbrana. Bundsen brani i Majdi ali imamo loptu. Bundsen je na 44 odsto odbrana

12:12 Hagman, izjednačenej i sedmerac za Švedsku, koja koristi igračicu više

Crnogorske rukometašice vode na poluvremenu sa 11:12, i stalno su u vođstvu koje je u dva navrata iznosilo i tri gola. "Lavice" imaju puno prostora za napredak jer vode iako su napravile sedam grešaka više od selekcije "tri krune", 5:12. Za razliku od Iden koja nije odbranila ni jedan od sedam udaraca, dva sa penala, Bundsen ima čak 44 odsto odbrana. Barjaktarović je na solidnih 31 odsto.

11:12 Joka najbrža u kontri, posljednji minut poluvremena. Milena je zaradila drugo isključenje ali je Sonja odbranila

Tajm-aut Adžića, imamo napad da povedemo u finišu duela u kojem je previše promašaja na obje strane

Sonja Barjaktarović sjajno brani, ali kontru Milene zaustavljaju faulom

7:9 Majda ima najbrže ruke, hvata odbijenu loptu na poziciji pivota i lako završava. Švedska prva traži tajm-aut

7:8 Heleberg iz kontre

6:8 Gulden sa sedmerca

5:8 Majda se oporavila i dala gol. Klikovac je bila neoprezna ide van dva minuta. Norveški tandem sudijqa je sjajan!

5:7 Radičević sa krila lobom koristi igračicu više.Lazović je nezadrživa novo isključenje nad njom. Alm dva minuta

5:6 Milena Knežević pogađa sedmerac

Torstenson je isklučena zbog brutalnopg udaranja Majde u kontri. Torstenson dobija crveni karton, a baš je Suzana isključenja u faulu nad njom u "Zagreb areni"

5:5 Jakobsen i isključenej Kaće Bulatović, prvo isključenje

4:5 Oden, naše ne igraju loše u odbrani ali prave prilično veliki broj grešaka naprijed. čak pet!

3:5 Lazović sa mjesta pivota na asistenciju Jovanović.

3:4 Kaća sa sedmerca koji je izborila sjajna Suzana Lazović

3:3 Tortenson kažnjava za lošu kontru

2:3 Kaća Bulatović, i konačno smo se odbranili ali i Šveđanke. Imali smo kontru ali loše organizovano prema Majdi Mehmedović

2:2 Hogelstrom

1:2 Jovanka Radičević pogađa sa svoje pozicije

1:1 Oden pogađa sa desnog krila

0:1 Mara Jovanović pogađa iz prvog napada!

U meču za bronzu rukometašice Crne Gore igraju protiv Švedske u areni "Laslo Pap" u Budimpešti. U taboru "lavica" niko ne bi imao ništa protiv da se ponovi duel od prije četiri dana u "Zagreb areni", kada je Švedska pala u borbi za prvo mjesto u grupi. "Lavice" su nakon velikog, herojskog preokreta anulirale pet golova minusa iz prvog dijela i slavile sa 30:29. No, za novi podvig izabraniucama Dragana Adžića bi trebalo da od starta zatvore odbranu kao u drugim poluvremenima sa Švedskom i potom u polufinalu sa Španijom. A biće im lakše jer se u tim vraća suspendovani pivot Suzana Lazović, koja je isključea u devetom minutu duela sa Šveđankama.

Ovoga puta, "lavice" su bile lišene i višestatnih putovanja nakon svakog duela i biće svgježije za novi okršaj!

U finalu EP u Mađarskoj i Hrvatskoj stastaće se Norveška i Španija. MNorvežanke su u polufinalu dobile Šveđanke (29:25), a Španiaj Crnu Goru sa 19:18.