Španija izdržala i lišila "lavice" odbrane krune!

Prvi finalista je Španija, uprkos sjajnoj igri naših rukometašica u nastavku. "Lavice" su se sa velikim srcem oprostile od titule prvaka osvojene u Srbiji!
56 pregleda 0 komentar(a)
Jovanka Radičević, Foto: Huncro2014.ehf-euro.com
Ažurirano: 19.12.2014. 18:43h

Španija je izdržala nalete "lavica i slavile golom prednosti! Crna Gora će se boriti za bronzu sa poraženim iz duela Norveška - Švedska. Šteta, nekoliko zicera, suspenzija Lazović i umor ključnih igračica odrazio s ena igru izabranica Dragana Adžića!

Zakazao je napad u nastavku, jer je odbrana bila atomska. Dokaz je 14 minuta bez primljenog gola i 64 odsto odbrana Marine Rajčić (11-7).

Milena Knežević je meč završia bez gola (7-0). Radičević je bila najefikasnija sa šest, dok je Kaća Bulatović postigla četiri gola (10-4). Španiju je vodila golman navaro sa 18 odbrana (50 odsto). Pinedo je dala pet, a Mange četiri gola!

Tok meča:

18:19 Radičević, moramo ići na presing. Devet sekundi prije kraja tajm-aut Španije!

17:19 Pinedo, minut do kraja! Šteta

17:18 59. minut, Peti gol Radičević

16:18 Prvi gol, Majde na utakmici i to sa mjesta pivota i imamo napad! Navaro brani ziser Anđeli, ali i Rajčić brani

15:18 Radičević

14:18 Mange

Navaro brani zicer Katarini Bulatović, još šest minuta nade!

14:17 Radičević za tek prvi gol iz kontre

13:17 53. minut, Pena prekida seriju bezuspješnih napadaq

13:16 i dalje Navaro brani Majdi Mehmedović

Marina Rajčić sjajno brani u drugom poluvremenu! Ipak, naš napad ne funkcioniše iako Španija nije dala gol 12 minuta

13:16 45. minut, Mara Jovanović, Španija traži tajm-aut!

12:16 Kaća Bulatović pogađa sedmerac, nekoliko jalovih napada na obje strane. Griješimo čak i u kontri. Ipak i naša odbrana je konačno prava!

9:13 Radmila Petrović pogađa sa desnog krila

Silvija Navaro je odbranila čak 11 šuteva (58 odsto). Naše imaju četiri šuta više i grešku manje, ali Milena Knežević iz šest pokušaja nije dala gol! Barjaktarović je, s druge strane, odbranila četiri od 17 šuteva.

Izabranice Dragana Adžića gube na poluvremenu pet razlike, baš kao protiv Švedske! Nadamo se reprizi drugog poluvremena kao protiv selekcije "tri krune"

8:13 29. minut, Katarina Bulatović iz teške pozicije, onda brani Barjkaktarović ali i Navaro sjano Anđeli Bulatovi. Tajm-aut Španije!

7:13 Pena pogađa, a Navaro upisuje desetu odbranu!

7:12 Prvi gol Pavićević i prvi sa igračicom više

6:12 Radičević precizna sa penala

Drugo isključenje za Španiju, Fernandes

5:12 Opet Pineda, Španija ima mnogo više svježine i raspoloženih igračica, za sada

5:11 Marija Jovanović

4:11 Fernandes

4:10 22. minut, Pinedo za šest razlike, a Navaro brani i Jovanović, osma odbrana

4:9 Agilar koristi predugo pušten napad, a Navaro je upisala već šest odbrana. I sedmu Mileni Knežević

4:8 Katarina Bulatović iz trka

3:8 Čaves koristi suspenziju Lazović i pogađa sa šesterca

3:7 Konačno Katarina Bulatović, treća sreća!

2:7 Čaves sa mjesta pivota, pet razlike na polovini poluvremena

2:6 Mange je raspoložena i rekordno vođstvo Španije. Tajm-aut Adžića!

Barjaktarović sjajno brani ali Ramusović pravi prestup prilikom šuta

2:5 Čaves sa mjesta pivota

2:4 Kabral

Prvo isključenje za "lavice", Klikovac mora vani dva minuta

2:3 Pavićević nakon sjajne akcije daje gol sa šest metara

1:3 9. minut, Radičević sa svoje pozicije desnog krila

0:3 Elorza je isključena ali Španija ima napad i uz korake Kabral daje gol. Sudije priznaju?! MIlena Knežević promašuje zicer iz kontre, još smo bez gola. Španiaj je kompletna

Navaro brani Mileni Knežević bez gola smo u prvioh pet minuta

0:2 Pene sa devet metara

Barjaktarović veže dvije sjajne odbrane, Bulatović je poništen gol

0:1 Radičević je promašila naš prvi napad sa linije kružnog napadača, a sa druge strane Mange je bila precizna

Polufinale Crna Gora-Španija sude slovački arbitri Peter Brunovski i Vladimir Kanda.

Prvog finalistu Evropskog prvenstva za rukometašice u Mađarskoj i Hrvatskoj od 18 sati odlučiće duel Crna Gora - Španija. "Zlatne lavice" su blagi favoriti u dvorani koja nosi ime najvećeg mađarskog i jednog od najvećih svjetskih sportista Lasla Papa. Poput prvog boksera koji je vezao tri olimpijska zlata, i naše rukometašice su u posljednjem duelu u "Zagreb areni" pokazale da imaju veliko sportsko srce. Ipak, ni raspored igranja nije bio povoljan "lavicama", uz suspenziju jedinog pivota Suzane Lazović, pitanje je koliko je selektor Dragan Adžić uspio da oporavi tim. Tradicija u međusobnim duelima sa Španijom na strani je "lavica", koje su dobile tri od četiri duela na najvećim takmičenjima. Posljednji upravo na prethodnom EP u Beogradu, koji su aktuelne prvakinje Evrope dobile sa 27:23. U drugom polufinalu od 20.30 sati sastaju se Norveška i Švedska.