Crna Gora ubjedljivo savladala Njemačku

"Lavice" su elimnisale Njemačku i sada im predstoje još dva meča borbe za prolazak u polufinele!!!
Crnogorske rukometašice, Foto: Ehf-euro.com
Ažurirano: 14.12.2014. 16:35h

Crna Gora je opravdala ulogu favorita!!! "Zlatne lavice" su preslišale Njemačku sa 27:20. Sjajnom taktikom i udvajanjem krila Dragan Adžić je potvrdio naslov jednog od najboljih svjetskih stručnjaka.

A "lavice" - poklonile su sjanu rođendansku pobjedu svom selektoru!

I to pravom kolektivnom igrom, odličnom odbranom kojo su omogućile Soki Barjaktarović 39 odsto odbranma (8-23), dok je Marina Rajčić odbranila prva četiri od deset šuteva (40 odsto). MIlena je dala 8 golova (8-10), Kaća i Rada po pet, a Majda četiri iz isto toliko pokušaja (100 odsto). Po gol su postigle Joka, Suzana, Anđela, Biljana i Mara!

Sa druge strane Klara je uspjela da zaustavi samo 8 od 35 udaraca (23 odsto), od kojih i dva od pet penala.

Tok meča:

20:27 Upisuje se i Mara Jovanović, sjajan gol. Kraj!!! Crna Gora ostaje u borbi za polufinale

20:26 Minevskaja

19:26 Rada postiže peti gol, Njemačka je eliminisana

19:25 Milena osmim golom realizuje ukradenu loptu

19:24 57. minut, Rada pogađa iz kontre i primorava klupu Njemačke na tajm-aut.Isključena je Klikovac ali Njemice ne pogađaju i Miler je isključena!

19:23 Milena pogađa sa penala

18:22 Kaća, konačno prava. Pogađa i asistira. Rada lansira Biljanu Pavićević i novi penal uza "lavice"

18:21 Lang koristi opuštanje u igri "lavica"

17:21 Caf pogađa iz kontre

51. minut, Klara i Soka skidaju zicere.Ostajemo na pet golova prednosti!

16:21 Rada daje gol sa svog krila, nakon što je isključena Althaus

"Lavice" bodri i jedan od najvećih rukometaša svih vremena Veselin Vujović, kojem msjajno ide na klupi Zagreba

16:20 Caf je uz dosta sreće postigla peti gol

Isključena je i Anđela Bulatović, teška borba i pad koncentracije, ali brani Barjaktarović!

15:20 Rada kruniše sa krila sjajnu i strpljivu akciju saigračica

44. minut, Naše sjajno igraju odbranu, treće probijanje Njemica u posljednjih pet minuta! Isključenje Nadgornjaje!

15:19 Majda sjajno trči kontru i prvi put imamo četiri gola prednosti. Odluka Adžića da povremeno duplira lijeva ili desna krila, zbunila je Njemice i traže tajm-aut

15:18 Pavićević hvata loptu nakon prečke Rade i Klara je nemoćna!

15:17 Kaća sjajno asistira Anđeli na poziciji pivota

15:16 Caf sa penala

14:16 Klara brani Radmili Petrović penal!

40. minut, sedmerac nad Suzanom i isključenje

14:16 Milena je snažno šutirala, Klara ipak nije uspjela da zaustavi udarac

14:15 Nadgornjaja, nakon što je Kaća pogodila stativu

13:15 Volhbold iznenada šutira

12:15 Sjajan prodo Kaće Bulatović i nebranjivo!

12:14 Caf nakon kontre gdje nije4 suđeno probijanje

11:14 Milena daje svoj peti gol, uz pomoć Anđele Bulatović

11:13 Kaća vraća dva gola prednosti

11:12 Lerper golom otvara nastavak

II poluvrijeme

Sada treba i pobjedu d amu poklone!

EHF je na nasslovnoj stranici postavila video snimak rođendanske čestitke Zlatnih lavica" selektoru Draganu Adžiću, Happy Birthday, Adzo!

Vodimo na poluvremenu 10:12

10:12 Milena pogađa prečku, ali Majda hvata loptu i daje gol. Poluvrijeme

10:11 Caf sjajno prima loptu na poziciji pivota i ne griješi, tajm-aut Dragana Adžića

9:11 Caf sa penala konačno daje gol Marini Rajčić

8:11 Majda iz kontre, Anđela Bulatović je prekinula napad. Tajm-aut Njemačke

8:10 26. minut, Klara brani Kaći četvrti penal. Penal je izborila Lazović, ali opet loše igramo s aigračicom više kao i protiv Francuske!

Prvo isključenje Njemica, Miler mora vani dva minuta

8:10 Milena Knežević! rajčić opet brani, četvrta odbrana već!

Rajčić opet brani kontru, ali i Voltering, pa Rajčić, smjenjuje se odbrane. Rajčić tri odbrane zaredom

8:9 Majda mehmedović uspiejva d ada gol iz teške pozicije, ali Njemice dolaze do penala iz kontre - Rajčić brani Minevskaji, konačno!

8:8 Althaus za izjednačenje, odlično koriste igralčicu više, a sada je i Milena Knežević isključena

7:8 Najdžinavičijus sjajno koristi igračicu manje našeg tima

6:8 Štajnbah uz isključenje Klikovac, prvo isključenje na utakmici

5:8 Upisuje se i Suzana Lazović s asvoje standardne pozicije

5:7 18.minut, Atlthaus realizuje kontru

4:7 Knežević vraća tri gola razlike

4:6 Štajnbah

3:6 opet tri razlike, Kaća sa penala koji je izborila Joka Radičevićna poziciji pivota

0:1 Lerter, Njemice su povele

Prvakinje Evrope, rukometašice Crne Gore u odbrani titule nemaju prava na kiks protiv Njemačke u "Areni Zagreb". Izabranice Dragana Adžića su porazom od Francuske u grupu 2, prenijele svega dva boda. zato imje svaki od tri naredna duela odlučujući za prolazak u polufinale. Njemice, iako bez Suzan Miler, su neugodne protivnioce i pokazale su to na prethodnom EP u Srbiji, gdje su jedine savladale "zlatne lavice".

No, bilo kako bilo, "lavice" plasman drže u svojim rukama, ali moraju da dobijaju!