Pobjede Budvanske rivijere i Mojkovca

Logo RSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 13.12.2014. 19:15h

Rukometaši Budvanske rivijere i Mojkovca ostvarili su pobjede u 7. kolu Prve muške lige.

U derbiju, Budvanska rivijera je trijumfovala protiv Rudara 25:20. Domaći su imali prednost na poluvremenu (11:8), pa su u drugom dijelu rutinski održavali prednost i na kraju slavili četvrtu pobjedu ove sezone.

Budvani su prenoćili na čelu tabele, pošto Lovćen sjutra igra u Mojkovcu protiv Berana (18 časova).

U domaćem sastavu se ponovo istakao Radivoje Đođić (8), dok je Lukaš Arčuk meč završio sa pet golova.

U pljevaljskom timu najbolji je bio sa Ivan Tošić sa sedam pogodaka.

Mojkovac je pred svojim navijačima upisao prvu pobjedu ove sezone, a mjeru je uzeo Partizanu iz Tivta 21:19, najviše zahvlajujući Nemanji Baraću (8 golova) i Marku Rakočeviću (4).

Kod Tivćana su se istakli Slobodan Bulajić (9) i Đorđo Peruničić (6).

Mojkovčani su se poslije ovog kola izjednačili na tabeli sa Ulcinjom (tri boda), koji je slobodan u ovom kolu.

Mojkovac - Partizan 21:19 (10:8)

Mojkovac - Dvorana: ŠC „Vuksan Đukić”. Gledalaca: 300. Sudije: Mladen Beharević, Igor Čavor (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac: 1 (1). Partizan: 4 (4). Isključenja: Mojkovac: 8 minuta, Partizan: 8 minuta.

Mojkovac: Braunović, Jovanović, Rakočević 4, M. Tomović, N. Barać 8, Sošić 2, Žurić 3, Vujičić, Zejak, S. Barać, N. Tomović, Tripković, Smolović 1, Savić 3.

Partizan: Pleskonjić, Samardžić, Peruničić 6, Abramović 1, Bulajić 9, Đurović, Blečić 1, Marić, Ercegović, Martinović, Simović 2, Vrdoljak.

Budvanska rivijera - Rudar 25:20 (11:8)

Budva - Dvorana: MSC „Budva”. Gledalaca: 500. Sudije: Ivan Vujačić, Bogdan Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Budvanska rivijera 6 (4), Rudar: 2 (1). Isključenja: Budvanska rivijera: 4 minuta, Rudar: 6 minuta.

Budvanska rivijera: Pešić, Jauković 3, Bojbaša, Šekarić, Lakić 3, Vuković, Boško Šljukić, Bojan Šljukić, Radović, Čizmović 2, Đođić 8, Ačruk 5, Suknović 4.

Rudar: B. Anđelić, Ćuzović, Leković 1, Dujović 2, Grujičić 3, Tošić 7, Lacmanović 1, Milić, Aničić 1, Pelidija 3, Andesilić, G. Anđušić, Majić 2, Vraneš, Mlatišuma.