Crna Gora bolja od Srbije na otvaranju

U reprizi polufinala prethodnog EP u Beogradu, gdje su se "lavice" popele na tron, Srpkinje će svim silama pokušati da se osvete za taj poraz i dokažu da nisu kao njihovi zemljaci - domaćinska ekipa.
Majda Mehmedović, Foto: Ehf-euro.com
Ažurirano: 08.12.2014. 21:02h

Kraj. Crna Gora je odlično otvorila turnir u Hrvatskoj i savladala Srbiju sa tri gola razlike - 22:19.

Katarina Bulatović, Milena Knežević i Suzana Lazović su sa po pet golova predvodile "lavice", po dva su postigle Majda Mehmedović i Biljana Pavićević, a po jedan Radmila Petrović i Marija Jovanović.

Naredni meč na Evropskom prvenstvu Crna Gora igra u srijedu protiv Slovačke.

Tok meča

Još 55 sekundi do kraja, Crna Gora ima napad i ide ka pobjedi na startu EP.

22:19, 59. minut - Lazović opet pogađa.

Još dva minuta do kraja, Crna Gora je kompletna. Tajm-aut Adžića.

Odbranila se Crna Gora, sviran je faul u napadu.

Srbija ima igrača više.

21:19, 57. minut - Nišavić.

21:18, 55. minut - Milena Knežević u pravom trenutku, Barjaktarović brani šut Andree Lekić.

20:18, 54. minut - mini serija Srbije, tri vezana gola Andree Lekić. Dva gola Srbije sa igračicom više.

20:17, 53. minut - isključena Radmila Petrović, sedmerac iskoristila Andrea Lekić.

20:16, 51. minut - Još nije. Andrea Lekić smanjila četvrtim golom.

20:15 - Suzana Lazović. Da li je pobjednik odlučen?

19:15, 50. minut - Kaća Bulatović iz sedmerca

18:15, 47. minut - serija golova. Prvo Lazović za 17:14, pa Andrea Lekić za 17:15, a Milena Knežević nastavlja seriju za 18:15

16:14, 45. minut - ponovo Milena Knežević, drugi put zaredom. Opet plus dva za Crnu Goru, nakon žestokog pritiska Srbije.

15:14, 44. minut - Milena Knežević za novo vođstvo.

14:14, 43. minut - Radmila Petrović iz kontre, na drugoj strani prvi gol Dragane Cvijić

13:13 - Suzana Lazović na asistenciju Kaće Bulatović, ali odmah uzvraća Biljana Bandelijer, četvrtim golom

12:12, 40. minut - pogotkom Jelene Živković, Srbija stiže do izjednačenja

12:11, 39. minut - Andrea Lekić. Na drugoj strani Jovanović pogađa stativu

Sjajna Sonja Barjaktarović brani zicer Sanji Damnjanović, njena deseta odbrana

12:10, 36. minut - Majda Mehmedović. Sonja Barjaktarović zatim zaustavlja šut Jelene Živković.

11:10, 35. minut - Lazović za 11:9, ali odmah uzvraća Damnjanović

10:9, 33. minut - uz dosta sreće Andrea Lekić uzima loptu i smanjuje

Nervozna igra, mnogo grešaka na obje strane. Crna Gora moćna u odbrani, ali je napad, iz takve odbrane, mogao (i morao) da bude bolji. Ipak, čini se da je Crna Gora kompaktnija i kvalitetnija ekipa, mnogo optimizma pred nastavak.

10:8 - Katarina Krpež iskoristila prostor na desnom krilu.

Milena Knežević prebrzo je završila akciju, vjerovatno posljednji napad u poluvremenu imaće Srbija

10:7, 28. minut - Biljana Pavićević efektno sa lijevog krila, ponovo plus 3. Tajm-aut Dragana Adžića

9:7, 27. minut - Jovana Stoiljković prekida seriju Crne Gore, pogotkom sa šest metara

9:6, 26. minut - sjajna solo akcija Marije Jovanović. Obosrano isključenje - Suzana Lazović i Sanja Damnjanović

8:6 - Kaća Bulatović - četvrti gol ljevorukog bombardera, 25. minut

7:6 nezadrživa je u ovim trenucima Bandelijer - pogađa za 7:5, a Živković potpuno vraća Srbiju u igru, nakon još jedne izgubljene lopte Crne Gore u napadu

7:4 ponovo Bandelijer precizna za 6:4, ali odmah uzvraća Crna Gora preko Kaće Bulatović, opet sa sedam metara

6:3 Katarina Bulatović iskoristila sedmerac, njen drugi gol.

5:3 Bandelijer postiže gol sa devet metara

Srbija prekida seriju Crne Gore - 5:2. Tomašević zatim brani šut Biljane Pavićević

5:1 vodi Crna Gora, gol Jovanke Radičević

4:1 za Crnu Goru, odbrana funkcioniše besprekorno, odlična Sonja Barjaktarović na golu, 12 minuta igre

1:1 Knežević, poslije četiri minuta i 12 sekundi igre srećno trese mrežu

0:1 Stepanović, prvi gol na utakmici nakon dva minuta i 46 sekundi

Na drugoj strani uzvraća Sonja Barjaktarović i zaustavlja udarac Sanje Damnjanović.

Katarina Bulatović ne koristi prvi napad, šut joj brani imenjakinja Tomašević.

Utakmica je počela, Dragan Adžić se odlučio za Sonju Barjaktarović na golu, krila Majdu Mehmedović i Jovanku Radičević, kružnmu napadačicu Suzanu Lazović i bekovski trio Milena Knežević, Anđela i Kaatarina Bulatović.

Prvak Evrope i najbolja ekipa sa Starog kontinenta na Svjetskom prvenstvu u obračunu u 1. kolu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Hrvatskoj.

To dovoljno govori kakav se meč sprema u "Gradskom vrtu" u Osijeku, gdje će se večeras sudariti rukometašice Crne Gore i Srbije.

Tim Saše Boškovića je na prethodna dva velika takmičenja, na kojima je imao podršku domaćih navijača, stizao do polufinala, a na planetarnom šampionatu je izgubio finale od Brazila i uzeo prvu medalju u istoriji (ne računajući SFRJ i SRJ).

Ali, od tada nije imao previše uspjeha, upisao je samo dvije pobjede u 11 utakmica, zbog čega je jasno da je Crna Gora makar blagi favorit...