Radivoje Đođić sa 15 golova srušio Lovćen na Cetinju

1 komentar(a)
Logo RSCG, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 07.12.2014. 20:21h

Rukometaši Lovćena poraženi su večeras na Cetinju od Budvanske rivijere 33:31 (17:13), u utakmici šestog kola Prve crnogorske lige.

Najzaslužniji za trijumf budvanskog tima, koji je prekinuo seriju od četiri startne pobjede Lovćena, bio je Radivoje Đođić sa 15, dok je Lukaš Arčuk meč završio sa deset golova.

U ekipi Lovćena, koja je nastupila sa podmlađenim sastavom, najbolji je bio Miodrag Stanojević sa osam pogodaka.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i rukometaši Ulcinja i Partizana.

Ulcinj je pred svojim navijačima savladao Mojkovac 21:17, dok je Partizan u Tivtu trijumfovao u duelu sa ekipom Berana rezultatom 27:23.

U ovom kolu slobodni su bili rukometaši Rudara.

Lovćen - Budvanska rivijera 31:33 (13:17)

Cetinje - SRC „Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Miloš Ražnatović, Ivan Pavićević (Cetinje). Isključenja: Lovćen: 10 minuta, Budvanska rivijera: 10 minuta.

Lovćen: Abramović, Cicmil, Mihaljević, Beloica, Stanojević 8, Lipovina, Popović 2, I. Marković 5, I. Krivokapić 2, Lakićević, F. Krivokapić 1, Pejović 4, Drašković 1, Kaluđerović 5, Latković 3.

Budvanska rivijera: Pešić, Šljukić, Bojbaša 1, Jauković, Lakić 1, Vuković 6, Radović, Ačruk 10, Đođić 15.

Partizan - Berane 27:23 (14:10)

Tivat - Sportska dvorana „Župa”. Gledalaca 150. Sudije: Novica Mitrović i Miljan Vešović (Berane). Sedmerci: Partizan 1(1), Berane 5(3). Isključenja: Partizan 6, Berane 4 minuta.

Partizan: Vrdoljak (14 odbrana, 2 odbranjena sedmerca), Stjepčević, Pleskonjić, Perović, Samardžić, Peruničić 6, Abramović 4, Bulajić 5, Đurović 2, Blečić 7, Marić, Račeta, Martinović, Simović 3.

Berane: Bogavac (12 odbrana), Kalić, Rajović, Pavlović, Dizdarević, Veljović 3, Drakulović 8, Babović 1, Zonjić 1, Čampar I. Lakušić, P. Lakušić, Trifunović 4, Danić 6, Marković, Čukić.

Ulcinj - Mojkovac 21:17 (11:8)

Ulcinj - Dvorana: OŠ „Maršal Tito”. Gledalaca: 237. Sudije: Ilija Bailović (Pljevlja) i Krcun Marković (Cetinje). Isključenja: Ulcinj: 12 minuta, Mojkovac: 12 minuta.

Ulcinj: M. Knežević, Erović, Vukčević, Burzaković, B. Knežević 1, Batrićević, Marković 4, Damjanović 4, Ramusević, Adžemović, Kaluđerović 5, Adžić, Bulatović 1, Jabučanin, Vasiljević 6.

Mojkovac: Braunović, Zejak, Sošić 2, Rakočević, N.Tomović, Barac 7, Žurić 1, Vujičić 1, Mišnić 1, Smolović, Savić 5, M. Tomović.