Minimalan poraz u Varaždinu

U taboru šampiona Evrope sada ima mnogo manje razloga za nezadovoljstvo nego juče, jer je domaćin u Varaždinu ovog puta slavio minimalnom razlikom (27:26).
Jovanka Radičević, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.11.2014. 11:50h

I u drugom pripremnom meču za Evropsko prvenstvo, rukometašice Crne Gore su izgubile od Hrvatske.

Ali, u taboru šampiona Evrope sada ima mnogo manje razloga za nezadovoljstvo nego juče, jer je domaćin u Varaždinu ovog puta slavio minimalnom razlikom (27:26).

Hrvatice su vodile od starta, u 45. minutu imale rekordnih plus pet (20:15), ali su "crvene" prišle na 23:21 u 52. minutu i natjerale Vladimira Canjugu na tajm-aut.

Izabranice Dragana Adžića su propustile četiri napada da priđu na minimalnu razliku, da bi petu šansu iskoristila Biljana Pavićević i svojim šestim golom smanjila na 27:26 minut i 40 sekundi prije kraja.

Hrvatska je držala loptu do kraja, jer arbitri nisu sudili pasivni napad. Doduše, imali su opravdanje, jer je nakon odbrane Mirjane Milenković lopta otišla u aut...

Najefikasnija u taboru Crne Gore je bila Jovanka Radičević sa sedam golova iz devet šuteva, Pavićevićeva je imala šut šest od osam.

Marija Jovanović je četiri puta zatresla mrežu, Milena Knežević tri, Anđela Bulatović dva, a po jednom su se upisale Radmila Petrović, Suzana Lazović, te Katarina Bulatović i Đurđina Malović, koje su odigrale po poluvrijeme na poziciji desnog beka.

Marina Rajčić je odbranila devet, a Mirjana Milenković sedam šuteva.

Hrvatska - Crna Gora 27:26 (14:10)

Varaždin - Arena Varaždin. Igrano bez prisustva publike. Sudije: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: Hrvatska 7 (6), Crna Gora 6 (4). Isključenja: Hrvatska 6, Crna Gora 6 minuta.

Hrvatska: J. Grubišić, Jelčić, Žderić, Tatari 2, Kožnjak, Benko 2, T. Grubišić, Gaće, Mičijević, Horvat 5, Elez 1, Penezić 10 (6), Ježić 1, Zebić 2, Milanović-Litre 2, Džono, Marić, Bašić 2.

Crna Gora: Rajčić (devet odbrana), Milenković (sedam odbrana), Barjaktarović, Petrović 1, B. Pavićević 6, Radičević 7, Despotović, Jovanović 4, A. Bulatović 2, Klikovac, Lazović 1, Vukčević, Ramusović, Malović 1, Jauković, K. Bulatović 1, I. Pavićević, Knežević 3 (3).