Rukometašice Crne Gore ubjedljivo izgubile od Hrvatske

Oslabljeni tim Dragana Adžića (nije bilo Majde Mehmedović, neke igračice bile rovite) držao se do 25. minuta, kada je Radmila Petrović promašila sedmerac za 8:8.
62 pregleda 7 komentar(a)
Radmila Petrović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 29.11.2014. 18:02h

U prvom od dva pripremna meča u Varaždinu, rukometašice Crne Gore su poražene od Hrvatske sa 28:19 (11:7).

Oslabljeni tim Dragana Adžića (nije bilo Majde Mehmedović, neke bile rovite) držao se do 25. minuta, kada je Radmila Petrović promašila sedmerac za 8:8.

Na početku drugog poluvremena Adžić je šansu ukazao Đurđini Malović umjesto nedovoljno spremne Katarine Bulatović, a na klupi je ostala i kapitenka Marija Jovanović.

Uskoro je i treće isključenje zaradila Biljana Pavićević, pa je na lijevo krilo morala da ode njena prezimenjakinja, mlada Ivona Pavićević, a Ema Ramusović je zamijenila Suzanu Lazović na poziciji pivota.

Hrvatice su to iskoristile i do kraja stigle do ubjedljive pobjede...

Jovanović je bila najefikasnija u redovima prvaka Evrope sa četiri gola, po tri su dale Milena Knežević i Biljana Pavićević, po dva Petrović, Katarina i Anđela Bulatović, a po jednom su mrežu tresle Ramusović, Lazović i Malović.

Sonja Barjaktarović je odbranila šest, Mirjana Milenković četiri, a Marina Rajčić tri šuta.

Po običaju je, bilo protiv Budućnosti ili Crne Gore, najefikasnija bila Andrea Penezić sa osam pogodaka. Po četiri su upisale Vesna Milanović-Litre i Maja Zebić.

Isti rivali se sastaju i sjutra u Varaždinu, ali će meč koji počinje u 11 časova biti zatvoren za javnost.

Hrvatska - Crna Gora 28:19 (11:7)

Varaždin - Arena Varaždin, Gledalaca: 1.500. Sudije: Gubica i Milošević (Hravstka). Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Crna Gora 5 (3). Isključenja: Hrvatska 4, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: B. Pavićević (Crna Gora) u 41. minutu (3X2).

Hrvatska: J. Grubišić, Jelčić (četiri odbrane), Žderić (šest odbrana), Tatari 1, Kožnjak 1, Benko 3, T. Grubišić 1, Gaće 1, Mičijević 3 (1), Horvat 1, Elez, Penezić 8, Ježić, Zebić 4 (2), Milanović-Litre 4, Džono, Marić, Bašić 1 (1).

Crna Gora: Rajčić (dvije odbrane), Milenković (četiri odbrane), Barjaktarović (šest obrana), Petrović 2 (1), B. Pavićević 3, Radičević, Despotović, Jovanović 4, A. Bulatović 2, Klikovac, Lazović 1, Vukčević, Ramusović 1, Malović 1, Jauković, K. Bulatović 2, I. Pavićević, Knežević 3 (1).