Budućnost sa drugim timom lako dobila Metalurg

Čitav meč su odigrale golmanka Marina Rajčić (ekx Vukčević), krila Biljana Pavićević i Nina Bulatović, bekovi Jelena Despotović, Kinga Bizdra i Kamila Dalbi i pivot Ema Ramusović, dok je Radmila Petrović samo izvodila sedmerce.
1 komentar(a)
Kamila Dalbi, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 28.09.2014. 19:30h

Kao što se i očekivalo, rukometašice Budućnosti su bez ikakvih problema stigle do druge pobjede u Regionalnoj ligi, pošto su savladale Metalurg sa 30:15.

O ogromnoj razlici u kvalitetu između dva tima najbolje govori činjenica da je igrala samo druga postava, a Radmila Petrović je ulazila samo da šutira sedmerce i realizovala ih šest.

Čitav meč su odigrale golmanka Marina Rajčić (ekx Vukčević), krila Biljana Pavićević i Nina Bulatović, bekovi Jelena Despotović, Kinga Bizdra i Kamila Dalbi i pivot Ema Ramusović.

Odmarale su Klara Voltering, Marta Žderić, Milena Knežević, Katarina Bulatović, Kristina Neagu, Dragana Cvijić i Majda Mehmedović.

Metalurg je poveo 2:0, a posljednji put je vodio u 11. minutu (4:3). Ekipe su poravnate bile do 18. minuta (7:7), ali se mreža Rajčićeve više nije tresla do poluvremena, kada je na semaforu stajalo 14:7.

Podgoričanke rano ujutro idu u Zagreb, gdje se sjutra (18.30) sastaju sa Lokomotivom, a dan kasnije će u Koprivnici odigrati još jedan prijateljski meč, sa rivalom iz Lige šampiona Podravkom.

Budućnost - Metalurg 30:15 (14:7)

Podgorica - Dvorana “Morača”. Gledalaca: 800. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 7 (6), Metalurg 3 (2). Isključenja: Budućnost 4, Metalurg 2 minuta.

Budućnost: Voltering, Rajčić (osam odbrana i sedmerac), Žderić, Petrović 6 (6), Neagu, Dalbi 8, K. Bulatović, N. Bulatović 4, Ramusović 1, Cvijić, Mehmedović, Despotović 4, Pavićević 4, Bizdra 2, Knežević, Lazović 1.

Metalurg: Durlanova (dvije odbrane), Antić (tri odbrane), Ivanovska 1, Karanfilovska, Peovska 1, Belevska 3, Jovanovska 2, Nikolić 1, Stojkovska, Nikolovska 1, Livrinik 1, Sazdovska 1, Cipuseva, Veličkovska, Ristevska 4 (2).