Ništa od finala, Rumunija prekinula niz Crne Gore

Kadetkinje Crne Gore poražene su od Rumunije (28:25) u polufinalu Svjetskog prvenstva u Makedoniji
92 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 01.08.2014. 16:58h

Finale je, ipak, ostalo samo san - kadetkinje Crne Gore poražene su od Rumunije (28:25) u polufinalu Svjetskog prvenstva u Makedoniji.

Veoma izjednačeni meč je odlučen na početku 57. minuta, kada je u napadu sa igračem manje Vanesa Agović umjesto mreže za 25:25 zatresla stativu.

Rumunke su to kaznile, iskoristile brojčanu prednost, povele 26:24 i privele utakmicu kraju.

Sreća, definitivno, nije bila na strani "crvenih", jer su više puta pogađale okvir gola, a u istim situacijama na drugoj strani lopta se gotovo uvijek vraćala u ruke Rumunkama...

U timu Maje Savić najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa 12 golova, Agović je dodala šest, a Đurđina Malović i Itana Grbić po tri.

Uzalud odbranila devet šuteva i dva sedmerca: Ljubica Nenezić

Rumunke su predvodile Kristina Laslo sa 10 i Bjanka Marija Bazaliju sa devet pogodaka, ali je jedna od ključnih figura bila Madalina Jon, koja je zaustavila 16 šuteva.

Crna Gora sada čeka poraženog meča iz duela Danska - Njemačka, sa kojim će se u nedjelju u 14.30 časova boriti za bronzu.

Rumunija - Crna Gora 28:25 (12:13)

Ohrid - Dvorana „Biljanini izvori”. Gledalaca: 350. Sudije: Peturson i Sigurjonson (Island). Sedmerci: Rumunija 7 (5), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Rumunija 6, Crna Gora 10 minuta.

Rumunija: Jon (16 odbrana), Roška (jedna odbrana), Tajvan, Buka, Abed-Kader 1, Andrei, Dindiligan, Kraju, A. Ilije 2, Vasiliju, Laslo 10 (3), Bazaliu 9 (2), Korban 1, Karasol, F. Ilije, Ostase 5.

Crna Gora: Nenezić (devet odbrana i dva sedmerca), Rajković (pet odbrana), Bulatović 1, Ujkić, Grbić 3, Arsenijević, Ramusović, Pejović, Čavlović, Senić, Brnović, Pavićević, Prelević, Jauković 12 (1), Agović 6, Malović 3.