Đurđina Malović sekundu prije kraja srušila Brazil, s Rumunkama za finale

Đurđina Malović je došla do pozicije lijevog beka, odapela lijevom rukom i donijela trijumf nad Brazilom (25.24)
116 pregleda 0 komentar(a)
Kadetkinje Crne Gore, Foto: Www.wch-mkd2014.mk
Ažurirano: 30.07.2014. 14:31h

Produžeci su bili na pomolu, a onda je Đurđina Malović uzela loptu u ruke i pokazala svima da nije samo talentovana, već i izuzetno psihološki stabilna.

Jedna od najvećih nada svjetskog rukometa je zaboravila da je 20 sekundi ranije greškom omogućila Brazilu da izjednači iz kontre, sa pozicije desnog beka otišla široko na drugu stranu, odapela ljevicom i golom sekundu prije kraja uvela kadetkinje Crne Gore u polufinale Svjetskog prvenstva!

Do obračuna sa Rumunijom, koja se u prvom meču dana poigravala sa Holandijom (36:22), „crvene” su došle poslije 60 minuta prepunih drame.

Selekcija iz zemlje koja je svjetski prvak u seniorskoj konkurenciji je bolje počela, povela 3:0, ali je tim Maje Savić serijom 6:0 preokrenuo na 10:6. Činilo se da će biti prepisan scenario iz utakmica sa Francuskom, Angolom, Hrvatskom i Argentinom, kada je Crna Gora nakon slabijeg starta „lomila” rivala, ali su se „karioke” brzo vratile u život.

Do odmora su prišle na 11:10, a onda i preokrenule na 15:13. Uskoro je bilo i 18:14, a onda se dogodio vjerovatno i ključni detalj na utakmici - Ana Aruda je iznudila sedmerac i isključenje Vanese Agović, ali je Ljubica Nenezić odbranila šut Ana-Luize Borbe.

To je dalo krila djevojkama u crnim dresovima, pogotovo nakon što je Đurđina Jauković dala gol sa igračicom manje i ujedno poslala Gabrijelu Moraeš na dvominutno hlađenje.

Najviša crnogorska reprezentativka i jedna od šest izabranica Maje Savić rođenih 1997. godine potom je još dva puta tresla mrežu za 18:17, a onda je nakon pogotka Ivone Pavićević i izjednačila na 19:19.

Malović je preokrenula na 20:19, a Jauković povisila na 23:21. Brazilke su izjednačile, na početku pretposljednjeg minuta je Jauković dala svoj deveti gol za 24:23, da bi u posljednjem djevojka koja je prije punoljetstva igrala na Svjetskom prvenstvu za seniorke prešla put od eventualne tragičarke do apsolutne heroine.

Brazil - Crna Gora 24:25 (10:11)

Ohrid - Dvorana „Biljanini izvori”. Gledalaca: 200. Sudije: Alvares i Bustamante (Španija). Sedmerci: Brazil 1 (0), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Brazil 4, Crna Gora 4 minuta.

Brazil: Gabina (odbrana i sedmerac), Dijaš, Al. Silva (12 odbrana), Paula 6, Bednarski, Fernandeš, Muzinjo 1, Kosta 1, Fereira, Karneiro 2, An. Silva 1, Borba 2, L. Silva 3, Moraeš, Aruda 8, Lima.

Crna Gora: Nenezić (tri odbrane i sedmerac), Rajković (osam odbrana), Bulatović 2, Ujkić, Grbić 2, Arsenijević, Ramusović 2, Pejović, Čavlović 1, Senić, Brnović, Pavićević 2, Prelević, Jauković 9 (1), Agović, Malović 7 (1).