Holandija izbacila Mađarsku, Njemačkoj drama protiv Portugala

Njemačka je nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladala Portugal (40:39). Zbog toga kasni početak meča Crna Gora - Argentina, zakazanog za 16.15
Rukometašice Holandije, Foto: Www.wch-mkd2014.mk
Ažurirano: 28.07.2014. 15:00h

Rukometašice Mađarske su upisale svih pet pobjeda u grupnoj fazi, imale su i pet golova prednosti u 44. minutu, ali su do kraja meča postigle samo jedan pogodak, pa je Holandija postala prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva za kadetkinje.

"Lale", koje su u grupi A izgubile od Južne Koreje, Brazila i Švedske, slavile su sa 22:21, a gol odluke postigla je Tesa van Zajl iz kontre 35 sekundi prije kraja.

Njemačka je nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladala Portugal (40:39). Zbog toga kasni početak meča Crna Gora - Argentina, koji je prvobitno zakazan za 16.15 časova.

Nakon 60 minuta igre bilo je 28:28, a poslije 20 dodatnih 36:36. Njemice su iskoristile četiri penala, Portugalke tri, pa moraju da igraju za plasman od 9. do 16. mjesta...

Očekivalo se da će upravo Crna Gora, u slučaju pobjeda nad Argentinom i boljim iz meča Brazil - Norveška, u polufinalu igrati sa Mađarskom. Sada će u tom dijelu žrijeba u polufinale Holandija ili pobjednik duela Rumunija - Hrvatska.