Crna Gora se poigravala sa Hrvatskom, sa Portugalom za 1. mjesto

U duelu dva do danas neporažena rivala uzbudljivo je samo bilo u prvom poluvremenu, da bi "crvene" u nastavku razbile rivala i praktično obezbijedile jedno od prva mjesta u grupi D
2 komentar(a)
Vanesa Agović, Foto: Www.wch-mkd2014.mk
Ažurirano: 23.07.2014. 19:02h

Maja Savić nije bila zadovoljna igrom nakon prva dva meča, sada sigurno jeste - crnogorske kadetkinje su ubilježile i treću pobjedu na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Makedoniji, pošto su se poigravale sa Hrvatskom (31:21).

U duelu dva do danas neporažena rivala uzbudljivo je samo bilo u prvom poluvremenu, da bi "crvene" u nastavku razbile rivala i dva kola prije kraja praktično obezbijedile jedno od prva mjesta u grupi D.

Sada je gotovo izvjesno da će se Crna Gora sa Portugalom u subotu boriti za pol-poziciju u grupi...

"Vatrene" su bolje počele meč, povele 4:1 i 5:2, ali se Crna Gora, kao i prvog dana protiv Francuske, razbudila i preokrenula na 7:5.

Protivnice su držale priključak do velikog odmora, ali se nakon pauze nisu ništa pitale, pa prednost rasla do maksimalnih 11 razlike (31:20).

Konačno su prave bile dvije Đurđine - Malović je postigla devet golova iz 12 šuteva, a Jauković osam iz 13.

Odlična je bilo i desno krilo Nina Pavićević (pet golova, uz jedan promašaj), tri puta je mrežu tresla Vanesa Agović, po dva puta Ema Ramusović i Itana Grbić, a po jednom Slađana Perović i Itana Čavlović.

U poraženom timu je najefikasnija bila Nikolina Zadravec sa sedam pogodaka.

Crna Gora - Hrvatska 31:21 (13:12)

Ohrid - Dvorana „Biljanini izvori”. Gledalaca: 400. Sudije: A. Kovalćuk, I. Kovalćuk (Moldavija). Sedmerci: Crna Gora 8 (6), Hrvatska 10 (7). Isključenja: Crna Gora 16, Hrvatska 8 minuta.

Crna Gora: Nenezić (jedan semerac), Rajković (četiri odbrane), Bulatović 5 (3), Ujkić, Grbić 2, Arsenijević, Ramusović 2, Pejović, Čavlović 1, Senić, Brnović, Pavićević, Prelević 1, Jauković 8, Agović 3, Malović 9 (3).

Hrvatska: Krmpotić, Ečimović (osam odbrana i sedmerac), Šebalj (dvije odbrane), Zadravec 7 (3), Posavec, Galetić 3, Senvald 5 (4), Boras, Calusić 4, Zagorščak, Vlasić, Klarić 1, Vlajsović, Ljubičić, Pavković, Zelić 1.