Crna Gora bolja i od Angole

Duel u Ohridu bio je od početka, žargonski rečeno, jednosmjerna ulica. Dva gola Ivone Pavićević i jedan Vanese Agović su donijeli “crvenima” 3:0, a uskoro je bilo i 5:1
73 pregleda 1 komentar(a)
Đurđina Malović, Foto: Www.wch-mkd2014.mk
Ažurirano: 22.07.2014. 16:42h

I druga prepreka je srušena, rukometašice Crne Gore nezadrživo hitaju ka osmini finala Svjetskog kadetskog prvenstva u Makedoniji.

Tim Maje Savić je bez ikakvih problema savladao Angolu (22:17), mada nije briljirao...

Duel u dvorani “Biljanini izvori” u Ohridu bio je od početka, žargonski rečeno, jednosmjerna ulica.

Dva gola Ivone Pavićević i jedan Vanese Agović su donijeli “crvenima” 3:0, a uskoro je bilo i 5:1. U 22. minutu na semaforu je pisalo 6:11, ali su Angolke sa tri brza gola prišle na 9:11.

Uzbuđenja, ipak, nije bilo - Crna Gora je na odmor otišla sa 13:9, a u finišu je dva puta stizala i do plus sedam (21:14 i 22:15).

Zvanično peta ekipa Evrope je imala pet isključenja (Angolke nijedan), ali je opet, baš kao i protiv Francuske, bila odlična u situacijama pet na šest - i primila je i postigla po tri gola...

Zanimljivo, do vođstva od 5:1 je stigla na početku 8. minuta, iako su već na “hlađenje” morala oba beka šutera, Đurđina Malović i Đurđina Jauković.

Njih dvije su po četiri puta tresle mrežu protivnica, a jedan gol više je upisala Vanesa Agović, kćerka selektorke Maje Savić, koja je odlično i dirigovala igrom.

Po tri puta su se u listu strijelaca upisala krila Nina Bulatović i Itana Grbić, Pavićević je ostala na dva pogotka sa starta, a jednom je precizna bila i Ema Ramusović.

Sjajna je bila i Ana Rajković, koja je zaustavila 14 od 28 šuteva protivnica.

Angola - Crna Gora 17:22 (9:13)

Ohrid - Dvorana „Biljanini izvori”. Gledalaca: 100. Sudije: Jederman i Poš (SAD). Sedmerci: Angola 3 (2), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Crna Gora 10 minuta.

Angola: Simao (šest odbrana), Kanka (dvije odbrane), Alsina (tri odbrane), Kalujombo 3, Ćaka, Santo, N. Košta 3 (1), Ž. Košta 3, Kizelete, Paulino 3, Janda 1, Pereš 1, Nenganga 2 (1), Silva 1, Kungulo.

Crna Gora: Nenezić (jedan semerac), Rajković (14 odbrana), Bulatović 3, Ujkić, Grbić 3, Arsenijević, Ramusović 1, Pejović, Čavlović, Senić, Brnović, Pavićević 2, Prelević, Jauković 4, Agović 5, Malović 4 (1).