Budućnost u drugom poluvremenu slomila Erd

77 pregleda 0 komentar(a)
Tatjana Brnović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 26.08.2018. 18:35h

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, rukometašice Crne Gore su stigle do druge pobjede u pripremnom periodu. Iako još nekompletne i daleko od prve utakmice u sezoni, Podgoričanke su savladale treću najkvalitetniju ekipu mađarskog šampionata, Erd, sa 27:22.

Nakon rezultatske klackaliceu prvom poluvremenu, u kojem su obje ekipe po nekoliko puta imale dva gola prednosti, Budućnost je u nastavku nametnula svoj tempo.

Ivona Pavićević, Kristina Laslo i Đurđina Jauković su serijom 3:0 preokrenule na 16:15, a posljednji put je bilo izjednačeno u 46. minutu - 19:19.

Na 20:21 je krenula nova serija "plavih", jer je Laslo pogodila dva puta, a po jednom Pavićevićeva i Matea Pletikosić za nedostižnih 25:20 u 57. minutu.

Jaukovićeva i Tatjana Brnović su bile najefikasnije u timu Dragana Adžića sa po sedam golova, koliko je na drugoj strani dala Gabrijela Tot.

Rumunka Laslo je šest puta zatresla mrežu Erda, a odlična je bila i Marina Rajčić sa 15 odbrana.

ERD - BUDUĆNOST 22:27 (15:13)

Erd - "Erd arena". Gledalaca: 800. Sudije: Jobo i Velence (Mađarska). Sedmerci: Erd 4 (3), Budućnost 3 (3). Isključenja: Erd 4, Budućnost 8 minuta.

Erd: Janurik, Fođea, Lasurs 1, Gavai, Lavko 3, Kišfaludi 1, Rajcinger, Kiš 1, Sinjate, Kiralj, Krpež-Šlezak 5 (1), Kovačević 2, Jerabičova 1, Tot 7 (3).

Budućnost: Rajčić (15 odbrana), Ujkić, Konatar, Jauković 7, A. Bulatović 1, Laslo 6 (3), Godeč, Premović, K. Bulatović, Brnović 7, Pavićević 2, Ramusović, Raičević, Grbić 2, Pletikosić 2.