Debakl juniora, ništa od Evropskog prvenstva

Rukometaši Crne Gore su u posljednjem meču na kvalifikacionom turniru u Ovijedu poraženi sa čak 37:24
94 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 06.04.2014. 16:13h

Bio im je dovoljan i bod da se domognu Evropskog prvenstva za juniore, ali su doživjeli debakl od Norveške - rukometaši Crne Gore su u posljednjem meču na kvalifikacionom turniru u Ovijedu poraženi sa čak 37:24.

Samo dan nakon što su od pobjednika turnira Španije izgubili minimalnom razlikom u uzbudljivoj završnici, puleni Brana Božovića su se obrukali protiv Skandinavaca.

Jedino izjednačenje na meču bilo je na početku 2. minuta, kada je Vuko Borozan poravnao na 1:1. Sve nakon toga bilo je u znaku Norvežana, koji su poveli 4:1, a sve je bilo riješeno u 27. minutu, kada su prvi put došli do dvocifrene prednosti (18:8).

Najveću razliku rival je imao u 45. minutu, kada je bilo 31:15...

Borozan je postigao šest golova, pet je dodao Miloš Božović, četiri Stefan Čavor, tri Filip Krivokapić, po dva Admir Pelidija i Antonije Turković, a po jedan Vukan Lipovina i Sava Ražnatović.

Norvežane je predvodio Sander Sagosen sa devet pogodaka iz 10 šuteva, a Morten Kristensen je dodao sedam, bez ijednog promašaja.