Pobjeda Budvanske rivijere u Mojkovcu

Rukometaši Budvanske rivijere pobijedili su večeras u Mojkovcu istoimeni domaći tim 31:24 (17:13), u utakmici devetog kola Prve lige
Ažurirano: 08.03.2014. 19:33h

Rukometaši Budvanske rivijere pobijedili su večeras u Mojkovcu istoimeni domaći tim 31:24 (17:13), u utakmici 9. kola Prve lige.

Zahvaljujući fenomenalnom crnogorskom reprezentativcu Milošu Vujoviću, koji je dao čak 16 golova, budvanski tim upisao je peti trijumf i preuzeo drugo mjesto na tabeli. Mojkovac je doživio šesti poraz ove sezone.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Ulcinj 30:23 (13:12) i nakon osam odigranih mečeva ima polovičan učinak, po četiri trijumfa i poraza. Ulcinjski tim doživio je treći poraz.

Uspješni su večeras bili i rukometaši Boke, koji su u Tivtu savladali Danilovgrad 26:22 (14:11).

To je peti trijumf Boke, dok je Danilovgrad i nakon osmog odigranog meča bez bodova.

Meč su obilježila lijeva krila dva tima - Marko Martinović je dao devet za domaće, a Mirko Majić osam golova za goste.

U ovom kolu slobodni su bili rukometaši Lovćena.

Mojkovac - Budvanska rivijera 24:31 (13:17)

Mojkovac - ŠC „Vuksan Đukić”. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović (Podgorica, Vešović (Berane). Sedmerci: Mojkovac 4 (2), B. Rivijera 4 (4). Isključenja: Mojkovac 10, Budvanska rivijera 8 minuta.

Mojkovac: Zejak, Braunović, Drobnjak, Milačić, Rakočević 1, Tomović 1, Barac, Sošić, Žurić 1, Filipović, Mišnić 5, Smolović, Kljajević 5, Savić 5, Kruščić, Vuković 6.

Budvanska rivijera: Šljukić, Pešić, Vuković, Vujović 16, Latković 2, Buranja 4, Lakić 2, Krivokapić 1, Glendža, Šekarić 6.

Sutjeska - Ulcinj 30:23 (13:12)

Nikšić - Sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 3 (2), Ulcinj 2 (1). Isključenja: Sutjeska 6, Ulcinj 4 minuta.

Sutjeska: Vukčević, F. Vujović 3, Perović, V. Burić 6, Blagojević 6, Jovanović, Kekić, Jauković 4, Zmajević 3, Nenezić, B.Vujović 3, Đođić 3, M. Burić 2, Goranović.

Ulcinj: Knežević, Bujić, Ražnatović 4, Babović 1, Krivokapić 5, Vasiljević 8, Vukčević, Simić, Marković 5.

Boka - Danilovgrad 26:22 (14:11)

Tivat - Dvorana „Župa”. Gledalaca: 400. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Boka 5 (4), Danilovgrad 3 (1). Isključenja: Boka 4 minuta.

Boka: Čule, Vrdoljak, Korsić 2, Vučetić, Perović, Simović 1, Bulajić 6, Račeta, Abramović 6, Martinović 9, Đurović 2, Peruničić, Samardžić, Pleskonić.

Danilovgrad: S. Cupara, Simonović, Obradović, Otašević 1, Orović, Pavličić 1, Jablan 3, Marković 2, Kovačević 2, T. Perović, B. Perović 5, Mi. Lakić, B. Cupara, Mr. Lakić, Majić 8.