Tuniski šok za kadetkinje, osmina finala nedostižna

Tim Bojane Popović ostao bez šansi da se domogne plasmana među osam najboljih šokantnim porazom od Tunisa (31:27)
140 pregleda 1 komentar(a)
Nada Ćorović, Foto: Www.handballpoland2018.pl
Ažurirano: 11.08.2018. 20:17h

Trenerski debi na velikim takmičenjima jedne od najboljih rukometašica svih vremena nije bio dobar - kadetkinje Crne Gore, koje sa klupe predvodi Bojana Popović, nisu se domogle cilja, osmine finala Svjetskog prvenstva u Poljskoj, jer su u pretposljednjem kolu grupe D doživjele neočekivan poraz od Tunisa (27:31).

Prvi dio utakmice nije nagovještavao takav epilog, jer je Marija Božović sa tri vezana gola u 23. minutu donijela plus četiri (11:7). Nažalost, rival je preokrenuo do poluvremena na 13:12.

U nastavku se sve vrtjelo oko ljevoruke Fadve Auiž, koja je sa pozicije srednjeg beka probijala odbranu „crvenih” kao od šale. Djevojka čije je cijelo tijelo zbog vjerskih običaja pokriveno je savršeno skrivala poteze, šutirala kada niko nije očekivao, asistirala kada bi svi krenuli na nju... Baš ona je pokrenula seriju 7:2, kojom je vicešampion Afrike došao do pet razlike u 41. minutu (20:15).

Crna Gora je prišla na 17:20, ali je brzo primila tri gola i tu je bio kraj svih nada. Tunišanke su najveću razliku imale u 49. minutu, kada je Azri iz kontre pogodila za 25:18.

Crna Gora danas (10 časova) igra sa Kazahstanom i trebalo bi da upiše prvu pobjedu, čime bi izborila meč za 17. mjesto i utješni Kup predsjednika.

CRNA GORA - TUNIS 27:31 (12:13)

Kjelce - Hala „Politehnika”. Gledalaca: 200. Sudije: Rejes i Sunjiga (Kuba). Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Tunis 2 (2). Isključenja: Crna Gora 14, Tunis 6 minuta.

Crna Gora: Babović (12 odbrana), Pandurević (jedna odbrana), Hetemi, Beharović 1, Božović 6 (3), Radović 1, Globarević, Popović, Đukić 3, Ćorović 5, Godeč 2, Ka. Džaferović 2, Vukčević, Raičević 6, Ks. Džaferović, Knežević 1.

Tunis: Naui (šest odbrana), Mkadem (11 odbrana), Regigi, Madbi 1, Maref, Elui, Auiž 10 (2), Jakub 2, Šabi 1, Bušalguma 5, Zalfani 4, Arifa, Šandarli 1, Masri 1, Ajaši, Azri 6.