Vardar savladao Tiringer

Makedonke su odlično počele drugo poluvrijeme, povele 20:14, ali je Tiringer prišao na 21:19. Za lagodan finiš utakmice se pobrinula Jovanka Radičević, koja je prekinula seriju rivala
1 komentar(a)
Jovanka Radičević, Foto: Www.zrkvardar.mk
Ažurirano: 02.02.2014. 19:33h

Vardar je opravdao ulogu favorita i u 1. kolu grupa 2 glavne faze Lige šampiona savladao Tiringer sa 31:25.

Njemice su dobro počele meč u Skoplju i vodile 6:4, ali je tim Indire Kastratović serijom 3:0 preokrenuo na 10:8, a na odmor je otišao sa plus tri (16:13), zahvaljujući pogotku Jovanke Radičević.

Makedonke su odlično počele drugo poluvrijeme, povele 20:14, ali je Tiringer prišao na 21:19. Za lagodan finiš utakmice se pobrinula Radičević, koja je prekinula seriju rivala, a sve je bilo riješeno kada je Alison Pino povisila na 23:19.

Radičević i Marina Dmitrović su bile najefikasnije u domaćem timu sa po šest golova, po četiri su dodale Tatjana Hmirova i zvanično najbolja igračica svijeta, Andrea Lekić.

Ana Đokić je tri puta tresla mrežu rivala, a Andrea Klikovac se nije upisala u listu strijelaca.

U poraženom timu je najbolja bila Čehinja Iveta Luzumova sa osam pogodaka, a šest je dodala Austrijanka Sonja Fraj.