Pravda je zadovoljena - Nikolina Vukčević vratila oteti bod

Austrijski arbitri sudili nepostojeći sedmerac kojim je Španija 13 sekundi prije kraja povela 18:17, ali je Nikolina Vukčević uzela stvari u svoje ruke i donijela zaslužen remi
399 pregleda 0 komentar(a)
Nikolina Vukčević, Foto: Www.handballpoland2018.pl
Ažurirano: 08.08.2018. 20:28h

Sport može da bude surov, ali pravda kad-tad stigne. Na sreću, kadetkinje Crne Gore su na nju čekale svega nekoliko trenutaka - nakon što su austrijski arbitri Denis Bolić i Krištof Hurih sudili nepostojeći sedmerac iz kojeg je Španija povela 18:17 na 13 sekundi do kraja, Nikolina Vukčević je uzela loptu i majstorskim golom donijela više nego zaslužen prvi bod mladim rukometašicama Bojane Popović na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj.

Dan nakon poraza od Francuske, mlade „lavice” su pokazale da imaju kvalitet protiv jednog od jačih rivala u grupi D. Bile su bolje u prvom poluvremenu, dva puta imale plus četiri (8:4 i 9:5), a ista razlika je bila u 45. minutu, nakon gola Marije Božović (14:10).

Tada je do izražaja došla duža klupa Španije, ali i činjenica da je selektor Alfredo Rodriges odlučio da napada bez golmana, pa je rival serijom 5:0 preokrenuo na 15:14.

Bilo je i 17:15 nakon nekoliko grešaka „crvenih”, ali je prvo golmanka Anastasija Babović pogodila praznu mrežu „crvene furije”, a onda je i Božovićeva minut prije kraja izjednačila.

Uslijedila je već opisana završnica, gol Sobrepere iz sedmerca i pravda sa potpisom Vukčevićeve za veliko i zasluženo slavlje na centru dvorane „Politehnika”.

U grupi D je u četvrtak slobodan dan, a Crna Gora u petak u 10 sati igra sa Južnom Korejom, koja je u prva dva kola bila ubjedljiva protiv autsajdera Tunisa (45:27) i Kazahstana (39:24).

CRNA GORA - ŠPANIJA 18:18 (10:7)

Kjelce - Dvorana „Politehnika”. Gledalaca: 200. Sudije: Bolić i Hurih (Austrija). Sedmerci: Crna Gora 1 (1), Španija 3 (3). Isključenja: Crna Gora 14, Španija 6 minuta.

Crna Gora: Babović 1 (10 odbrana), Pandurević, Hetemi, Beharović, Božović 3 (1), Radović 2, Globarević, Popović, Ćurić, Ćorović, Godeč 1, Ka. Džaferović 3, Vukčević 5, Raičević 2, Ks. Džaferović, Knežević 1.

Španija: Suares (jedna odbrana), Vigins (četiri odbrane), Palomo 4, Fernandes, Sobrepera 6 (2), Spugnini, Valjina, Morales 3, Martines, Moles 2, Mendes, Arkos 1, Dijas, Kapdevilja 1, Loidi 1 (1), Kevedo.