Crna Gora nije mogla da ugrozi jaku Francusku

„Znale smo da će Francuska biti težak protivnik i bila je. Borile smo se do kraja, pokazale nekoliko odličnih akcija, na kojima ćemo još raditi. Bićemo spremne za novi meč”, obećala je Popovićeva pred sjutrašnji duel sa Španijom
305 pregleda 2 komentar(a)
Katarina Džaferović, Foto: Www.handballpoland2018.pl
Ažurirano: 07.08.2018. 19:01h

Na otvaranju Svjetskog kadetskog prvenstva u poljskom Kjelceu, rukometašice Crne Gore su poražene od Francuske sa 20:16.

Tim Bojane Popović je bio u igri do finiša prvog poluvremena, kada je Marija Božović iskoristila sedmerac za 7:6, ali potom nije iskoristila dva napada za izjednačenje, što je Francuska kaznila, i početkom nastavka poveo 11:6.

„Crvene“ su nakon toga nekoliko puta prišle na minus tri, ali je tim iz zemlje svjetskog šampiona iskoristio dužu klupu i u 57. minutu stigao do rekordnih plus sedam (19:12).

Najefikasnija je bila Božovićeva sa pet golova (četiri iz sedmeraca), Nikolina Vukčević je dala tri, Katarina Džaferović i Nikolina Knežević po dva, a Marija Radović, Nada Ćorović, Milica Raičević i Ivana Godeč po jedan.

„Znale smo da će Francuska biti težak protivnik i bila je. Borile smo se do kraja, pokazale nekoliko odličnih akcija, na kojima ćemo još raditi. Bićemo spremne za novi meč”, obećala je Popovićeva.

Crna Gora u srijedu (20 časova) igra protiv još jednog favorita grupe D, Španije. Nakon dana odmora, u petak je duel sa još jednim jakim takmacom, Južnom Korejom, a zatim mečevi sa Tunisom i Kazahstanom.

FRANCUSKA - CRNA GORA 20:16 (9:6)

Kjelce - Dvorana „Politehnika”. Gledalaca: 150. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bjelorusija). Sedmerci: Francuska 5 (5), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Francuska 8, Crna Gora 6 minuta.

Francuska: Port (pet odbrana), Andre (10 odbrana), Pejon 5 (5), Lableve, Majro 2, Luj 2, Di Roko, Lazm 1, Vajoka 3, Pora, Mur 3, Uatara 1, Žarig 2, Dembele, Fopa 1, Žak.

Crna Gora: Babović (osam odbrana), Pandurević, Hetemi, Beharović, Božović 5 (4), Radović 1, Globarević, Popović, Ćurić, Ćorović 1, Godeč 1, Ka. Džaferović 2, Vukčević 3, Raičević 1, Ks. Džaferović, Knežević 2.