Crna Gora poražena i od Srbije, "crveni" posljednji u Skoplju

Crnogorski rukometaši poraženi su večeras od Srbije 32:25 (18:13), u drugom kolu međunarodnog turnira u Skoplju, u okviru priprema za Evropsko prvenstvo u Danskoj
23 komentar(a)
Ažurirano: 04.01.2014. 19:36h

U prvom međusobnom odmjeravanju snaga od obnavljanja nezavisnosti, crnogorski rukometaši poraženi su večeras od Srbije 32:25 (18:13), u drugom kolu međunarodnog turnira u Skoplju, u okviru priprema za Evropsko prvenstvo u Danskoj.

Izabranici Zorana Kastratovića su juče izgubili i od Makedonije (33:27), pa su zauzeli treće, posljednje mjesto na turniru.

Naša selekcija je držala priključak do 8. minuta (5:6), a onda je Srbija "pobjegla" na 9:5 (12.) i 11:6 (17.). Crna Gora je u 24. minutu prišla na "minus dva" (13:11), ali su "Orlovi" sa tri uzastopna gola poveli pet razlike (16:11), i tu prednost sačuvali do odmora.

U nastavku dileme više nije bilo, Srbija je dominirala, a najveću prednost imala je u 45. minutu, kada je vodila 28:17. Crna Gora je do kraja samo ublažila poraz...

Pobjednika će odlučiti sjutrašnji meč između Makedonije i Srbije.

Crnoj Gori, koja je i večeras nastupila oslabljena (bez Stevana Vujovića koji je operisao slijepo crijevo i Mirka Milaševića, koji ima problema sa koljenom), ovo je bila posljednja provjera pred start EP.

Nakon dva dana odmora zbog Božićnih praznika, naši rukometaši će od 8. do 12. januara trenirati u Podgorici, a onda preko Dubrovnika otpuvati za Dansku.

Crna Gora će na EP igrati u grupi sa Švedskom, Hrvatskom i Bjelorusijom.

Crna Gora - Srbija 25:32 (13:18)

Skoplje - Sala "SRC Kale". Gledalaca 400. Sudije: Vukašinovski i Metalari (Makedonija). Sedmerci: Crna Gora 1 (1), Srbija 4 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Srbija 10 minuta.

Crna Gora: Mijatović (četiri odbrane), Rajković (dvije odbrane), Simić (pet odbrana), Rakčević 4, Borozan 1, Milašević, Lipovina 1, Marković, Rajković (dvije odbrane), Radović, M. Vujović 1, Grbović, Pejović 5, Ševaljević, Perišić 3, Simović 1, Lasica 5, Petričević 1.

Srbija: Đukanović (pet odbrana), Stanić (šest odbrana), Pušica, Vujin 9 (3), Nikčević 6, Manojlović 1, Toskić 2, S. Ilić 1, Radivojević, Milić, Prodanović 2, Stojković 4, N. Ilić, Rnić, Mitrović, Zelenović 2, P. Nenadić 4, D. Nenadić 1, Marsenić.