Crna Gora lako savladala Dominikansku Republiku

Igra iz finiša utakmice, u kojoj su "crvene" napravile seriju 11:1, hrabri pred sjutrašnji duel sa Francuskom, vjerovatno odlučujući u borbi za 1. mjesto u grupi A
9 komentar(a)
Ažurirano: 10.12.2013. 19:10h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Beograd - Plesale su sporo, u ritmu regea. Sada moraju da ubrzaju ritam, jer ih čekaju zvuci zastrašujuće Marseljeze - rukometašice Crne Gore su savladale simpatičnu Dominikansku Republiku sa 33:19, i teoretski osigurale plasman u osminu finala, ali su i same svjesne da sjutra veče protiv Francuske (20.30) moraju mnogo bolje.

U suprotnom, izmaći će im 1. mjesto u grupi A i lakši rival u osmini finala...

Činjenica da samo 24 sata kasnije igraju sa mnogo jačim rivalom je vjerovatno uticala na pristup izabranica Dragana Adžića, koji je bio slabiji nego u meču sa DR Kongom. Karibljanke su čak i povele 1:0, a Crna Gora je iskoristila tek četvrti napad, i to na isteku 3. minuta.

Nensi Penja i Irina Pop, Rumunka sa pasošem zemlje čiji su stanovnici najzdraviji na svijetu, držale su svoj tim na podnošljivih minus četiri sve do 22. minuta.

Tada je Crna Gora vezala četiri pogotka za 17:9, ali su u finišu prvog i početkom drugog poluvremena Dominikanke postigle šest, a primile samo jedan gol za 18:15, a usput nisu iskoristile ni dva sedmerca. Znalo se da od senzacije nema ništa, ali je za brigu bilo to što protivnice lako dolaze do zicera, što nema one prepoznatljive odbrane, tečnosti u napadu.

I, onda, kao da su evropske prvakinje najednom shvatile da sa rejtingom ne smiju da se igraju - „podigle” su bedem ispred gola Marine Vukčević, što je omogućilo čak osam pogodaka iz kontri u seriji 13:2, kojom su „crvene” stigle do 31:17.

Tih 15-ak minuta moraju da budu putokaz kako da se večeras igra svih 60 protiv Francuske. Jer, protiv Alana Porta, koji forsira ratnički rukomet, što najbolje pamte rukometaši Crne Gore nakon duela sa Tunisom na Svjetskom prvenstvu u Španiji, nema ni milimetar prostora za opuštanje.

Moraju da se zaborave svi prethodni uspjesi protiv Francuske, pogotovo ono četvrtfinale Olimpijskih igara, jer ovo su sada neke sasvim druge ekipe...

Crna Gora - Dominikanska Republika 33:19 (17:10)

Beograd - Dvorana „Pionir”. Gledalaca: 250. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Dominikanska Republika 5 (3). Isključenja: Crna Gora 8, Dominikanska Republika 6 minuta.

Crna Gora: M. VUKČEVIĆ (13 odbrana i sedmerac), Barjaktarović, PETROVIĆ 3, Pavićević 4, Radičević 3, ĐOKIĆ 2, Despotović 2, Jovanović 1, A. BULATOVIĆ 2, Klikovac 2, S. Vukčević 3, Malović, Lazović, K. BULATOVIĆ 2, MEHMEDOVIĆ 8, KNEŽEVIĆ 1.

Dominikanska Republika: DOMINGES (dvije odbrane), Suares (osam odbrana), Brito, TOREIRA 2, PIMENTEL, PENJA 5, Andino 3 (3), Lorenso, Pueljo 1, LOPES 4, TEHEDA, Sespedes, POP 4, Ernandes.

28:17 Jovanović 52, gol iza leđa iz kontre

27:17 A. Bulatović 51. (dvije igračice više)

26:17 Mehmedović 49, kontra (igračica manje)

18:14 Lopes 37.

Dominikanke ne koriste ni drugi vezani sedmerac, Lopes pogađa stativu.

Vukčević brani sedmerac.

18:13 Penja 33.

18:12 Mehmedović 32, kontra (igračica manje)

17:12 Andino 7 m, 32. (igračica više)

17:11 Toreira 31.

Dominikanke su ozbiljnije protivnice od DR Konga, ali nedovoljno jake da bi tim Dragana Adžića imao i ozbiljniji trening.

Nakon prvih 30 minuta na semaforu je 17:10, a da u nekoliko navrata nije bilo "praznog hoda", razlika je mogla da bude i dvocifrena.

1:1 Mehmedović, gol iz kontre poslije dva minuta i 56 sekundi

Crna Gora nije iskoristila prva tri napada - imala je dvije izgubljene lopte i promašen šut.

0:1 Pop 2.

Još jedan, vjerovatno i posljednji lagan meč za rukometašice Crne Gore - evropski prvak u 3. kolu grupe A igra sa Dominikanskom Republikom.

Protiv trećeplasirane ekipe sa posljednjeg Panameričkog šampionata dilema sigurno neće biti, ali će "crvene" sigurno igrati ozbiljno do kraja.

Selektor Adžić se opet odlučio za veoma jaku, možda i najjaču postavu - na golu je Marina Vukčević, na krilima Radmila Petrović i Majda Mehmedović, na crti Ana Đokić, a bekovi su Milena Knežević, Anđela i Katarina Bulatović.

Uživo: Crna Gora - Dominikanska Republika 18:14 (37. minut)Pop 39.