Šou Borilovića na golu, Lovćen savladao Ulcinj, pobjede Rivijere i Mojkovca

Šampion je upisao i četvrtu pobjedu (u jednom kolu je bio slobodan), dok je Ulcinj doživio drugi poraz.
84 pregleda 0 komentar(a)
Vuko Borilović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.12.2013. 18:52h

Rukometaši Lovćena savladali su danas na Cetinju ekipu Ulcinja 32:26 (17:13), u premijernom meču 5. kola Prve muške lige.

Najefikasniji u Lovćenu bio je kapiten Igor Marković sa šest golova, po pet su dodali Danijel Vukićević i Mirko Radović, ali je najbolji pojedinac meča, u koje je domaćin s pola snage došao do trijumfa, bio 17-godišnji golman Vuko Borilović, sa čak 28 odbrana, pri čemu je "skinuo" tri sedmerca.

Kod gostiju najbolji su bili Vladimir Stanković sa osam i Nikola Babović sa šest golova.

U drugom meču današnjeg programa, Budvanske rivijera je bila bolja od Danilovgrada sa 31:27 (15:12).

Budvani su upisali očekivana dva boda, i treću pobjedu u prvenstvu, dok je Danilovgrad i dalje na nuli. Domaćin je krenuo silovito, poveo 6:0, ali su Danilovgrađani uspjeli da u 24. minutu izjednače na 12:12.

To je, međutim, bilo sve što su gosti uspjeli da urade, pošto je Budvanska rivijera serijom 5:0 u 32. minutu povela 17:12 i prednost više nije ispuštala do kraja.

Mojkovac je do druge pobjede u prvenstvu stigao boljom igrom u većem dijelu meča, ali je Sutjeska u nekoliko navrata uspijevala da ugrozi domaćina. Nikšićani su serijom 5:1 početkom nastavka prišli na 15:14, a četiri minuta prije kraja i na 20:19.

Ipak, Mojkovčani su u samom finišu uspjeli da sačuvaju prednost i nanesu Sutjesci drugi poraz...

U ovom kolu slobodna je bila Boka.

Lovćen - Ulcinj 32:26 (17:13)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: oko 400. Sudije: Ražnatović i Pavićević (Cetinje). Sedmerci: Lovćen 4 (2), Ulcinj 4 (1). Isključenja: Lovćen 10, Ulcinj 6 minuta.

Lovćen: Borilović (25 odbrana i tri sedmerca), Cicmil, Vukićević 5, Petričević 1, Popović 2 (1), I. Radović 1, Marković 6 , Vučković, Drašković 2, M. Radović 5, Kaluđerović 1, Nikolić 3, Čizmović 2, Ačruk , Stanojević 3 , Lasica 1.

Ulcinj: Knežević (pet odbrana), Anđelić (pet odbrana i dva sedmerca), Bulatović, Bujić, Simić 1, Damjanović 2, Babović 6, Stanković 8, Vasiljević 4, Marković, Vukčević, Krivokapić 5.

Budvanska rivijera – Danilovgrad 31:27 (15:12)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Radulović i Miljanić (Nikšić). Sedmerci: Budvanska rivijera 5 (5), Danilovgrad 3 (3). Isključenja: Budvanska rivijera 10, Danilovgrad 8 minuta.

Budvanska rivijera: Bašić, Pešić, S. Vuković 3, I. Vujović, Prodanić 4, Latković 4, Lakić 8, Bubanja, Krivokapić 3, M. Vujović 8, Glendža 1, N. Vuković.

Danilovgrad: S. Cupara, Simonović, Obradović, Otašević, Kažić 2, Pavličić 1, Zindović 5, Marković, T. Perović, B. Perović 9, Mi. Lakić, Pavićević 2, Mr. Lakić, Majić 8.

Mojkovac – Sutjeska 23:21 (14:9)

Mojkovac - Dvorana ŠC „Vuksan Đukić”. Gledalaca: 800. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 4 (4), Sutjeska 3 (1). Isključenja: Mojkovac 14, Sutjeska 12 minuta.

Mojkovac: Zejak, Rondović, Milačić, Brajković, Rakočević 1, Tomović 1, Barac 2, Sošić 1, D. Žurić 3, Filipović, Mišnić 2, Smolović, I. Žurić, Delić, Vuković 1, Savić 12.

Sutjeska: Đurđevac, Vujović 6, Radović, Blagojević 1, Jovanović 1, Kekić 1, Jauković 2, Đođić 6, Zmajević, Marković, Nenezić, Burić 1, Blečić 3, Goranović.