Lovćen nastavio seriju, Mojkovac poražen u Ulcinju

Cetinjani su u gostima savladali Danilovgrad 41:35 (23:14), za treći trijumf (šampion je bio slobodan u drugom kolu).
Ažurirano: 01.12.2013. 20:51h

Rukometaši Lovćena, Ulcinja i Sutjeske upisali su pobjede u mečevima 4.kola Prve muške lige.

Cetinjani su u gostima savladali Danilovgrad 41:35, dok je Ulcinj kod kuće savladao vicešampiona Mojkovac 34:30.

Iako bez kapitena Igora Markovića (nije ulazio u igru) i Gorana Lasice (nije putovao sa ekipom), šampion je upisao očekivanu i rutinsku pobjedu, treću u prvenstvu (u drugom kolu je bio slobodan), dok je Danilovgrad uknjižio i četvrti poraz.

Izabranici Zorana Abramovića su dominirali od početka u meču u kojem se nije brinulo o odbranama. Posljednjih 10-tak minuta, na rezultatu 40:30, trener gostiju je na teren poslao sve najmlađe igrače, uključujući i debitanta u ekipi 17-godišnjeg beka Iliju Vučkovića.

Lakše od očekivanog, Ulcinj je došao do druge prvenstvene pobjede. Pitanje pobjeda u duelu sa vicešampionom Mojkovcem riješeno je već u prvom poluvremenu.

Predvođen odličnim Goranom Anđelićem na golu, te šuterski raspoloženim Vladimirom Stankovićem i Dejanom Vasiljevićem, domaćin je u nastavku kontrolisao igru i rezultat, jer prednost Ulcinjana nije padala ispod četiri gola. Mojkovac je, tako, doživio i treći poraz...

U posljednjem meču dana, Sutjeska je u Nikšiću bila bolja od Boke 35:25. Predvođeni raspoloženim Radivojem Đođićem (10 golova), pobjeda Sutjeske nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

U ovom kolu slobodna je Budvanska rivijera.

Danilovgrad – Lovćen 35:41 (14:23)

Danilovgrad – SC “Danilovgrad”. Gledalaca: 300. Sudije: Beharević i Čavor (Cetinje). Sedmerci: Danilovgrad 4 (2), Lovćen 3 (2). Isključenja: Lovćen 12 minuta.

Danilovgrad: Simonović, S. Cupara, Obradović, Otašević, Kažić 6, Pavličić 2, Zindović 8, Đurišić, T. Perović, B. Perović 8, Mi. Lakić, Pavićević 2, B. Cupara, Mr. Lakić, Majić 9.

Lovćen: Abramović, Borilović, Vukićević 2, Petričević 1, Popović 11, I. Radović 1, Marković, Vučković, Drašković 5, M. Radović 1, Kaluđerović 6, Nikolić 7, Čizmović 6, Ačruk, Stanojević, Lipovina 1.

Ulcinj – Mojkovac 34:30 (18:11)

Ulcinj – Sala OŠ “Maršal Tito“. Gledalaca: 100. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Ulcinj 3 (3), Mojkovac 4 (4). Isključenja: Ulcinj 4, Mojkovac 4 minuta.

Ulcinj: Knežević, Anđelić, Bulatović, Bujić 1, Simić 1, Damjanović, Stanković 9, Marković, Vasiljević 13, Krivokapić 5, Vukčević, Babović 5.

Mojkovac: Zejak, Rondović, Rakočević 3, Tomović 3, Barac 4, Sošić 1, D. Žurić 4, Filipović, Mišnić 2, I. Žurić, Vuković 6, Savić 7.

Sutjeska - Boka 35:25

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Vešović, Mitrović (Berane). Sedmerci: Sutjeska 3 (3), Boka 8 (8). Isključenja: Sutjeska 6, Boka 8 minuta.

Sutjeska: Đurđevac, Vujović 4, Radović 6, Goranović, Blagojević 3, Jovanović 1, Kekić 1, Jauković 6, Đođić 10, Zmajević 1, Nenezić, Burić 1, Blečić 2.

Boka: Vrdoljak, Vučetić, Perović, Korsić 1, Peruničić 8, Bulajić 4, Račeta 2, Abramović 2, Martinović 3, Cule, Đurović 2, Simović 1, Samardžić 1, Pleskonić 1.