Lovćen ubjedljiv protiv Budvana, prve pobjede Mojkovca i Boke

Marko Drašković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 23.11.2013. 19:51h

Iako bez trojice igrača (Igor Marković, Goran Lasica, Danijel Vukićević), rukometaši Lovćena su bez problema na Cetinju savladali Budvansku rivijeru 34:25, u derbiju 3. kola Prve muške lige.

Ekipa Zorana Abramovića je, tako, upisala i drugu pobjedu (u drugom kolu su Cetinjani bili slobodni), dok su Budvani doživjeli prvi poraz, nakon pobjeda u prva dva kola protiv Boke i Mojkovca.

Tek u trećem kolu, Mojkovac je upisao prvu pobjedu – izabranici Igora Bogavca su savladali Danilovgrad 33:31.

Danilovgrad je i nakon tri kola na nuli.

Gosti su u 11. minutu vodili dva gola razlike (8:6), da bi Mojkovac u 27. preokrenuo i poveo 17:15. Ipak, Danilovgrad je do odmora uspio da izjednači.

U 42. minutu je Mojkovac poveo 22:19 i vođstvo više nije ispuštao do kraja. Domaćin je najveću prednost imao u 55. minutu (33:29)…

Primorski derbi pripao je Boki, koja je protiv Ulcinja (25:23) upisala prvu pobjedu u prvenstvu.

Nakon neizvjesnog meča, Ulcinj je morao da potpiše prvi poraz u sezoni (ima pobjedu protiv Sutjeske, dok je bio slobodan u prvom kolu).

U ovom kolu slobodna je Sutjeska.

Lovćen - Budvanska rivijera 34:25 (17:10)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: oko 600. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 4 (4), Budvanska rivijera 4 (4). Isključenja: Lovćen 12, Budvanska rivijera 6 minuta.

Lovćen: Abramović (šest odbrana), Borilović (15 odbrana), Cicmil, Petričević 3, Popović 3, I. Radović 2, Marković, Drašković 7 (2), M. Radović 7 (2), Kaluđerović 2, Ojdanić, Nikolić 2, Čizmović 3, Ačruk 4, Stanojević, Lipovina 1.

Budvanska rivijera: Pešić (10 odbrana), Šljukić (dvije odbrane), Vučković 2, Vujović 10 (4), Prodanić 1, Latković 8, Lakić 1, Bubanja, Krivokapić, Glendža, Vučković 3.

Mojkovac - Danilovgrad 33:31 (18:18)

Mojkovac - Dvorana ŠC „Vuksan Đukić”. Gledalaca: 800. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 6 (4), Danilovgrad 1 (0). Isključenja: Mojkovac 12, Danilovgrad 10 minuta.

Mojkovac: Zejak (13 odbrana i sedmerac), Rondović, Brajković, Rakočević 13, Tomović 1, Barac 5, Sošić 3, D. Žurić 2, Filipović, Mišnić 4, I. Žurić, Savić, Delić, Milačić.

Danilovgrad: Simonović (19 odbrana i sedmerac), S. Cupara, Obradović 3, Otašević, Kažić 4, Pavličić 1, Marković 7, Đurišić, B. Perović 6, Mi. Lakić, B. Cupara, Mr. Lakić, Majić 10.

Boka – Ulcinj 25:23 (11:11)

Tivat – Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 100. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Cetinje). Sedmerci: Boka 9 (5), Ulcinj 6 (5). Isključenja: Boka 12, Ulcinj 6 minuta.

Boka: Vrdoljak, Cule, Korsić, Vučetić, Perović, Simović 1, Bulaić 4, Račeta 5, Abramović 4, Martinović 8, Đurović 3, Peruničić, Samardžić, Plaskonjić.

Ulcinj: Knežević, Anđelić, Bulatović, Bujić, Damjanović, Babović 8, Stanković 7, Vasiljević 4, Marković 2, Vukčević, Simić 1, Krivokapić 1.