Juniorima za utjehu 3. mjesto

106 pregleda 0 komentar(a)
Juniorska rukometna reprezentacija, Foto: RSCG
Ažurirano: 29.07.2018. 17:01h

Posljednjeg dana B Evropskog prvenstva u Podgorici, juniori Crne Gore su drugi put savladali Letoniju, ovog puta ubjedljivije nego u četvrtak (29:23).

Nažalost, ovaj trijumf im ništa ne znači, jer su igrali meč za 3. mjesto, a ne za prvo, koje vodi u A diviziju.

Tako je propuštena još jedna, vjerovatno i najveća šansa do sada da neka muška rukometna reprezentacija izbori plasman na veliko takmičenje u mlađim kategorijama.

Na utakmici koja se malo kome igrala, „crveni” su pitanje pobjednika riješili sredinom drugog poluvremena, kada su serijom 7:1 povelli 24:17.

Aleksa Perišić je bio najbolji igrač susreta sa devet golova iz isto toliko šuteva, pet puta je precizan bio Aleksandar Bakić, četiri Branko Vujović.

CRNA GORA - LETONIJA 29:23 (12:11)

Podgorica - Dvorana „Verde”. Gledalaca: 150. Sudije: V. Buckevič i J. Buckevič (Bjelorusija). Sedmerci: Crna Gora 2 (1), Letonija 5 (3). Isključenja: Crna Gora 14, Letonija 4 minuta.

Crna Gora: Matović (osam odbrana i sedmerac), Braunović (pet odbrana), Ćorsović, Ašanin 1, Bakić 5, Eraković, Abramović, Mandić 2, Radoman 3, Bajčeta, Žurić, Vujović 4 (1), Perišić 9, Kaluđerović 3, Abramović 2, Radičević.

Letonija: Jansons (pet odbrana), Kušners (devet odbrana i sedmerac), Pančenko 2 (1), Krivinš, Pilpuks 5, Usans 1 (1), Ozols 1, Jonuška 1, Strazdinš 1, Gorbunovs, Kurzemnijeks 8 (1), Stepujenoks-Stukanovs, Meikšans 3, Šuleiko 1.