Bez gola 12 minuta, poraz Crne Gore u Strumici

Domaćin je odlučujuću prednost stekao sredinom drugog poluvremena, kada je serijom od šest uzastopnih golova došao do vođstva od 24:18.
Kiril Lazarov, Foto: Ekipa.mk
Ažurirano: 02.11.2013. 19:24h

Serija domaćina od 7:0, sredinom drugog poluvremena, za vođstvo od 24:18 u 55. minutu bila je presudna - muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Strumici od Makedonije 26:21 (11:11), u drugom prijateljskom meču, u okviru EHF nedjelje.

U tom periodu izabranici Zorana Kastratovića su 12 minuta odigrali bez postignutog pogotka.

Crna Gora je u većem dijelu meča bila ravnopravan rival, a sredinom prvog poluvremena imala je prednost od tri gola (6:3), zahvaljujući raspoloženom Mladenu Rakčeviću u napadu, pa je Ivica Obrvan u 13. minutu bio primoran da zatraži tajm-aut za Makedonce.

Odmah nakon minuta odmora, Rakčević je postigao četvrti gol za 7:4, a onda su naši rukometaši stali, Makedonci su se razigrali, pa su serijom 5:1 u 25. minutu poveli 9:8, i natjerali Zorana Kastratovića da uzme minut odmora. Crna Gora je do poluvremena uspjela da izjednači.

Naša selekcija je bila u igri do sredine nastavka, a onda je uslijedio neočekivan pad (u 12 minuta bez gola Crne Gore briljirao je golman Makedonaca Nikola Mitrevski sa sedam odbrana), koji je i odredio pobjednika

U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Mladen Rakčević (zamijenjen u 40. minutu, nakon što je u odbrani odradio odličan posao na Lazarovu), kapiten na dvomeču sa Makedoncima, sa pet golova iz šest pokušaja.

Najzaslužniji za trijumf Makedonije bio je Kiril Lazarov sa osam, dok je gol manje postigao Naumče Mojsoski.

Naša selekcija je dobila jučerašnji prvi duel sa 29:28, a taj meč je bio zatvoren za javnost, a nakon dva poluvremena odigran je i dodatak od 20 minuta.

Obje selekcije su u ovoj EHF nedjelji počele pripreme za Evropsko prvenstvo u Danskoj.

Poraženi su i kadeti Crne Gore od vršnjaka iz Makedonije sa 26:23 (19:13).

Makedonija - Crna Gora 26:21

Strumica - Dvorana: "Park". Gledalaca: 2.200. Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Makedonija 9 (7), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Makedonija 10, Crna Gora 6 minuta.

Makedonija: Mitrevski (sedam odbrana), Ristovski (tri odbrane), M. Stoilov, Manaskov 1/1, Majnov, S. Stoilov 3/6, K. Lazarov 8/14 (3/4 iz penala), Mitkov, Jonovski, Anlelovski, Temelkov, Mojsovski 7/9 (4/5 iz penala), Kuzmanovski, Gjorgijevski 4/4, F. Lazarov, Stojčevski 0/2, Ojlevski 1/1, Peševski, Pecakovski 1/1.

Crna Gora: Rajković (jedna odbrana i jedan sedmerac), Simić (šest odbrana i sedmerac), Rakčević 5/6, Borozan, Milašević 3/4 (1/1 iz penala), Popović, Lipovina 1/3, Anđelić 0/1, Marković 1/4, Radović 3/3, M. Vujović, Radojević 0/1, Grbović 2/2, Pejović 2/3, S. Vujović 0/1, Ševaljević 4/8 (2/2 iz penala), Perišić 0/1.