Rukometašice uz dosta muke do pobjede u Portugalu

63 pregleda 2 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 27.10.2013. 17:14h

Bilo je dosta mučenja, ali cilj je ostvaren - rukometašice Crne Gore su savladale autsajdera grupe 3 Portugal u Koimbri sa 29:24.

U meču u kojem Dragan Adžić nije mogao da računa na dva glavna beka, Milenu Knežević i Katarinu Bulatović, i prvo lijevo krilo Majdu Mehmedović, "crvene" su dugo lomile rivala, ali je u drugom dijelu drugog poluvremena do izražaja došao njihov kvalitet.

Portugalke su, naime, povele u 36. minutu sa 12:11, da bi Crna Gora serijom 9:3 preokrenula na 20:15. Domaće su prišle na 22:20 i natjerale Adžića na tajm-aut na početku 53. minuta, nakon kojeg je evropski prvak ponovo zaigrao bolje i stigao do rekordnih plus šest (28:22).

Najefikasnije su bile Jovanka Radičević i Radmila Petrović sa po sedam golova, Ana Đokić je dodala šest, a Jelena Despotović, Marija Jovanović i Biljana Pavićević po tri. Najbolja u domaćem timu je bila Vera Andrade Lopeš sa osam pogodaka.

Portugal - Crna Gora 24:29 (8:10)

Koimbra - Dvorana “Mario Mešija”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Arntsen i Roen (Norveška). Sedmerci: Portugal 3 (3), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Portugal 4, Crna Gora 4 minuta.

Portugal: GOIŠ (četiri odbrane), Fereira (jedna odbrana), GANTE, ALVEŠ 1, Agijar 2, Valente, Korte Asensao, Santjago 4, Andrade Lopeš 8 (3), Oliveira, RODRIGEŠ 4, TAVAREŠ 1, SILVA PEREIRA 1, SEABRA 1, Fereira Lopeš 1, Amado 1.

Crna Gora: M. VUKČEVIĆ (12 odbrana), Barjaktarović (dvije odbrane), PETROVIĆ 7 (3), PAVIĆEVIĆ 3, Radičević 7 (1), ĐOKIĆ 6, Despotović 3, JOVANOVIĆ 3, BULATOVIĆ, KLIKOVAC, S. Vukčević, Tošković, Malović.