Lovćen izgubio od Tatrana

To je treći uzastopni poraz cetinjskog tima u regionalnom takmičenju, nakon startnog trijumfa protiv banjalučkog Borca
Rukometaši Lovćena, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.10.2013. 18:08h

Iako ih drma besparica, iako su mnogo slabiji nego prošle godine, rukometaši Lovćena su umalo šokirali sve i osvojili Slovačku. Na kraju je, ipak, favorizovani Tatran slavio sa 32:29, mada su puleni Kasima Kamenice zaslužili makar bod...

Cetinjani su odigrali odlično prvo poluvrijeme i sa po dva gola Danijela Vukićevića i Milana Popovića, koji na lijevom krilu mijenja odsutnog kapitena Igora Markovića, preokrenuli sa 13:11 na 15:13. Popović je na početku nastavka još dva puta donosio plus dva (16:14 i 17:15), ali su iskusniji Slovaci preokrenuli na 22:20, a potom nekoliko puta imali četiri gola viška.

Nasljednik Igora Markovića je pogotkom iz sedmerca u 58. minutu smanjio na 30:29, ali je Radoslav Antl u narednom napadu povisio na 31:29 i otklonio sve dileme.

Lijeva krila Lovćena i Tatrana su i obilježila meč - Popović je dao 10 golova iz 11 šuteva (promašio samo sedmerac), a Antl je 13 puta pokušao, a samo jednom nije zatresao mrežu.

Tatran - Lovćen 32:29 (14:15)

Tatran - „Tatran handball arena”. Gledalaca: 600. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Lovćen 3 (2). Isključenja: Tatran 8, Lovćen 8 minuta.

Tatran: Krupa (devet odbrana), Verkić, Rabek 4, Hruščak, Hrstka, Krok, Kristopans 8, Sadovij 1, Radčenko 1, Urban 1, Čip 1, Guzi 1, Pejović 1, Kšištofik 2, Antl 12, Petro.

Lovćen: Abramović (devet odbrana), Cicmil, Borilović, Vukićević 4, Popović 10 (2), I. Radović, Kulenović 3, Peruničić, Drašković 4, M. Radović 2, Kaluđerović, Nikolić 2, Čizmović 4, Ačruk, Lasica, Lipovina.