Budućnost bolja i od Metalurga

Rukometašice Budućnosti pobijedile su danas u Skoplju ekipu Metalurga 33:24 (19:12), u premijernom meču petog kola Regionalne lige.
87 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Budućnosti, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 27.09.2013. 16:29h

Generalne provjere pred start Lige šampiona su uspjele - nakon jučerašnjeg trijumfa nad Vardarom (24:20), rukometašice Budućnosti pobijedile su danas u Skoplju i Metalurg 33:24 (19:12), u premijernom meču 5. kola Regionalne lige.

Izabranice Dragana Adžića su upisače četiri trijumfa, te po jedan poraz i remi.

Metalurg je i nakon tri odigrana meča bez bodova u Regionalnoj ligi ove sezone.

Budućnost je od starta dominirala u "Autokomandi" i već u 10. minutu je vodila 6:1, u 15. minutu bilo je 10:4, a u 25. minutu prednost je iznosila sedam golova - 15:8, koliko i na odmoru.

Budućnost je i u nastavku kontrolisala igru i rezultat, pa su "plave" u 45. minutu imale i dvocifrenu prednost (27:17) i na kraju stigle do zaslužene i ubjedljive pobjede.

Najefikasnije u podgoričkomo timu bile su Kamila Dalbi sa devet i Jelena Despotović sa šest golova.

Podgoričkom timu duel sa Metalurgom bio je generalna proba uoči starta Lige šampiona i gostovanja poljskog Lublina, 6. oktobra u dvorani "Morača".

Metalurg - Budućnost 24:33 (12:19)

Skoplje - Dvorana "Autokomanda". Gledalaca: 380. Sedmerci: Metalurg 3 (2), Budućnost 2 (1). Isključenja: Metalurg 2, Budućnost 4 minuta.

Metalurg: Antić, Andrejeva, Mečevska 2, Grozdanovska 6, Gjorgijevska 5, Belevska, Despodovska 8, Jovanovska, Mladenovska, Nikolić, Stojkovska, Nikolovska, Librinik, Sazdovska 3, Ialomiteanu, Velickovska.

Budućnost: Voltering, M. Vukčević, Žderić, Petrović 3, Neagu, O. Vukčević, Niktina 4, Božović, Gjorgijevska, Dalbi 9, Ježić 4, Cvijić 4, Mehmedović 3, Despotović 6, Knežević.