Lovćen ubjedljiv protiv Borca

Izabranici Kasima Kamenice su večeras u Banjaluci savladali Borac 33:26 (19:11)...
1 komentar(a)
Marković, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 07.09.2013. 17:50h

Pobjedom, i to ubjedljivom, rukometaši Lovćena startovali su u ovogodišnjoj SEHA Gasprom Južni tok ligi – izabranici Kasima Kamenice su večeras u Banjaluci savladali Borac 33:26 (19:11).

Kolika je bila dominacija Cetinjana govori i podatak da domaćin nijednom nije vodio tokom meča, u kojem je neriješeno bilo samo u 1. minutu (1:1).

Najbolji u Lovćenu bio je kapiten Igor Marković sa devet golova (pet iz penala), i to iz 11 šuteva. Desni bek Alen Kulenović je dodao četiri gola (iz pet pokušaja), dok su se po tri puta u listu strijelaca upisali Danijel Vukićević, Milan Popović, Marko Drašković, Stefan Čizmović.

U domaćem timu ubjedljivo najefikasniji je bio kapiten Srđan Trivundža sa 10 golova.

"Dobro smo otvorili utakmicu, i napravili razliku koju smo održavali do kraja. Važno je da smo upisali tri boda pred utakmicu sa Metalurgom", rekao je za “Vijesti” Igor Marković.

Izabranici Kasima Kamenice su na kraju imali veoma dobrih 65 posto šuta (jedino je slab procenat imao Poljak Lukaš Arčuk, koji je šutirao 6-1), a posebno su precizni bili na zicerima (9-7), sa krila (11-8), uz samo jedan promašaj iz sedam penala. Uz svega šest tehničkih grešaka, Lovćen je lako došao do pobjede na startu nove sezone…

Serijom 4:0, Lovćen se već u 6. minutu odlijepio na 5:1, i već tada uhvatio zalet za sigurnu pobjedu. Cetinjani su do odmora imali i 10 golova razlike (17:7, 22. minut), a osam na poluvremenu, kada je duel, praktično, i odlučen.

Borac je u nastavku, u dva navrata, smanjio na minus pet (15:20, 16:21), ali crnogorski šampion je dodao gas i do kraja rutinski priveo kraju meč, u kojem je imao i 11 razlike (golom Arčuka za 28:17, u 49. minutu).

Lovćen u drugom kolu, 12. septembra (TV prenos na RTCG), dočekuje Metalurg, a dva dana kasnije putuje za Izrael na dvomeč sa Makabijem, u prvom kolu EHF kupa.

Rezultati: Partizan - Vojvodina 23:25 (11:14), Metalurg - Vardar 28:28 (14:14), Meškov Brest - Tatran Prešov 28:30 (15:16). Zagreb - Nekse (10. septembar).

Borac – Lovćen 26:33 (11:19)

Banjaluka – Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 700. Sudije: Milošević i Gubica (Hrvatska). Sedmerci: Borac 4 (4), Lovćen 7 (6). Isključenja: Borac 6, Lovćen 6 minuta.

Borac: Mišković (jedna odbrana), Haseljić (osam odbrana i sedmerac), Vranješ 2, Janković 2, Ćosić, Hercegovac 3, Tešić 1, Crnogaća, Krstajić, Njezić 2, Vučić 2, Bezbradica 3, Rađenović, Trivundža 10, Šešić 1, Ćeranić.

Lovćen: Abramović (osam odbrana), Borilović (13 odbrana), Vukićević 3, Popović 3, I. Radović, Marković 9, Kulenović 4, Peruničić 1, Drašković 3, M. Radović 2, Kaluđerović 2, Nikolić 2, Čizmović 3, Arčuk 1, Lasica, Lipovina.