Budućnost ubjedljiva protiv reprezentacije Italije

U duelu neravnopravnih rivala, izabranice Dragana Adžića dominirale su od prvog do posljedneg minuta.
1 komentar(a)
Ažurirano: 22.08.2013. 20:50h

Nakon dvije pobjede u zvaničnim kontrolnim mečevima, te jedne nezvanične (trening meč je bio skraćen i zatvoren za javnost), protiv ruske Astrahanočke (25:17, 30:28, 14:10), rukometašice Budućnosti su večeras u “Morači” savladale i reprezentaciju Italije 41:17 (23:8), u sklopu priprema za novu sezonu.

Milena Knežević i Katarina Ježić sa po osam golova bile su najefikasnije u našem timu, Kamila Dalbi je postigla šest, dok su po četiri puta protivničku mrežu zatresle Majda Mehmedović i Elena Georgijevska.

Marta Žderić je branila 45 minuta, dok je Milica Kostić bila na golu 15 minuta.

U timu nije bilo golmanki Klare Voltering i Marine Vukčević, kao ni Suzane Lazović, Biljane Pavićević, Kristine Neagu i Dragane Cvijić.

Podgoričanke su bile bolja od Italije i juče, i trening meču zatvorenom za javnost, koji je trajao 20 minuta, sa 20:3.

Budućnost će 30. i 31. avgusta nastupiti na turniru "Josip Samaržija Bepo" u Koprivnici, na kojem će pored domaćina Podravke, učestovati još austrijski Hipo i slovenački Krim.

Prvi zvanični meč u novoj sezoni, "plave" će odigrati 1. septembra kada na startu Regionalne lige gostuju ekipi Zagorja.

Budućnost – Italija 41:17 (23:8)

Podgorica – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Italija 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Italija 8 minuta.

Budućnost: Kostić, Žderić, Petrović 3, Klikovac 2, Mugoša, O. Vukčević 2, Nikitina, Božović, Gjorgijevska 4, Dalbi 6, Ježić 8, Mehmedović 4, Despotović 1, Bizdra 3, Knežević 8.

Italija: Lukin, Kostake, Zanoto, Trombeta, Geoge 7, Dala Kosta, Serafini 1, Di Lišandro, Del Balso, Kapelaro 1, Pokatera 1, Kosta, Niderviser 3, Fanton 3, Basanesa, Rakulja 1.