Budućnost treći put savladala Astrohanočku

60 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 20.08.2013. 20:27h

Drugi put u zvaničnom prijateljskom meču u “Morači”, treći put ukupno (jednom je trening utakmica bila zatvorenog tipa), rukometašice Budućnosti savladale su 30:28 (16:12) rusku Astrahanočku iz Astrahana (prvi put je domaćin slavio 25:17), u čijim redovima kapitenka crnogorske reprezentacije i bivša igračica Budućnosti, Marija Jovanović, te Sanela Knezović, bivša golmanka podgoričkog kluba.

Izabranice Dragana Adžića vodile su tokom čitavog meča, a najveću prednost imale su u 18. minutu (13:6). Iako su Ruskinje do poluvremena smanjile zaostatak, pitanje podbjednika se nije postavljalo nijednog trenutka.

Najefikasnija u našem timu bila je Milena Knežević sa devet golova, Radmila Petrović (eks Miljanić) je dodala šest, Kamila Dalbi i Dragana Cvijić po pet, Majda Mehmedović dva, a po jednom su se u strijelce upisale Katarina Ježić, Olivera Vukčević i Elena Gjorgijeska.

Adžić u ovom meču nije mogao da računa na golmanke Klaru Voltering i Marinu Vukčević, pivota Suzanu Lazović i beka Kristinu Neagu.

U Astrahanočki su se sa po pet golova izdvojile Marija Jovanović, Miranda Tatari i Marina Lambevska.

Budućnost će u srijedu i četvrtak će odraditi zajednički trening i odmjeriti snage protiv reprezentacije Italije. Oba meča igraju se, takođe, u "Morači" od 19 sati.

Budućnost će 30. i 31. avgusta nastupiti na turniru "Josip Samaržija Bepo" u Koprivnici, na kojem će pored domaćina Podravke, učestovati još austrijski Hipo i slovenački Krim.

Prvi zvanični meč u novoj sezoni, "plave" će odigrati 1. septembra kada na startu Regionalne lige gostuju slovenačkom Zagorju.

Budućnost – Astrohanočka 30:28 (16:12)

Podgorica – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 150. Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Budućnost 5 (4), Astrahanočka 9 (9). Isključenja: Budućnost 16, Astrahanočka 4 minuta.

Budućnost: Kostić, Voltering, Žderić, M. Vukčević, Petrović 6, O. Vukčević 1, Nikitina, Gjorgijevska 1, Dalbi 5, Ježić 1, Cvijić 5, Mehmedović 2, Despotović, Bizdra, Knežević 9.

Astrahanočka: Trusova, Anoškina, Fanjina 4, Jovanović 5, Timirbulatova, Rahiteljeva 1, Suhanova, Vetkova, Erić, Tarasova 2, Grebenjkina 1, Peše 1, Tatari 5, Ušikova 4, Lambevska 5.