Rukometašice Budućnosti ubjedljive protiv Astrahanočke

Dankinja Kamila Dalbi je sa osam golova bila najefikasnija u podgoričkom timu, Milena Knežević je šest puta zatresla protivničku mrežu, dok je Kinga Bizdra postigla pet pogodaka.
Ažurirano: 14.08.2013. 22:23h

Rukometašice Budućnosti savladale su večeras u "Morači" rusku Astrahanočku 25:17 (11:8), u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za novu sezonu.

Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani tokom čitavog meča, naročito za vrijeme prvih 30 minuta, izabranice Dragana Adžića su na kraju stigle do ubjedljive pobjede protiv ekipe u kojoj nastupaju bivše rukometašice Budućnosti, crnogorska reprezentativka Marija Jovanović i Hrvatica Sanela Knezović.

Marina Vukčević i Marta Žderić su branile po poluvrijeme i imale su po sedam odbrana.

Marija Jovanović je postigla četiri gola.

Zbog lakših povreda, na ovom meču su odmarale Klara Voltering i Elena Gjorgijevska, dok Kristina Neagu i Biljana Pavićević i dalje rade odvojeno od ekipe i po posebnom programu, jer se oporavljaju od povreda.

Isti rivali odmjeriće snage i 18. i 19. avgusta, a crnogorski šampion će 20. i 21. avgusta imati dvije provjere protiv reprezentacije Italije.

Budućnost će 30. i 31. avgusta nastupiti na turniru "Josip Samaržija Bepo" u Koprivnici, na kojem će pored domaćina Podravke, učestovati još austrijski Hipo i slovenački Krim.

Prvi zvanični meč u novoj sezoni, "plave" će odigrati 1. septembra kada na startu Regionalne lige gostuju ekipi Zagorja.