Rukometašice Crne Gore preko Italije do polufinala

Izabranice Dragana Adžića su danas savladale Italiju 19:18, i stekle odlučujuću prednost u odnosu na Tursku i Italiju koje su savladale
51 pregleda 4 komentar(a)
Radmila Miljanić, Foto: Ehf-euro.com
Ažurirano: 25.06.2013. 19:08h

Kolo prije kraja takmičenja po grupama, ženska rukometna reprezentacija Crne Gore obezbijedila je plasman u polufinale Mediteranskih igara u turskom Mersinu – teže od očekivanog, izabranice Dragana Adžića su danas savladale Italiju 19:18 (13:13), i stekle odlučujuću prednost u odnosu na Tursku i Italiju koje su savladale, pa će u slučaju istog broja bodova biti bolje u međusobnom skoru.

Poraz od Srbije, ali i neiskustvo većeg dijela ekipe, uticalo je na ne baš briljantnu partiju „crvenih“, koje su se protiv Italijanki pošteno namučile, posebno u prvom poluvremenu, u kojem je Italija vodila i tri razlike, posljednji put u 18. minutu (10:7).

Serijom 6:0 (Sara Vukčević, Miljanić, Despotović, Knežević i dva puta Mehmedović), Crna Gora je u 26. minutu povela 13:10 i činilo se da je uhvatila dobar ritam.

Međutim, Italijanke su do odmora poravnale rezultat, a onda u nastavku, gdje su golovi padali „na kašičicu“, nastavile da muče naše rukometašice.

U drugom poluvremenu su, praktično, igralo gol za gol, a interesantni su bili periodi između 42. i 48, te 48. i 56. minuta, tokom kojih nijedna ekipa nije postigla gol. Gol odluke za Crnu Goru postigla je Ivana Božović, iz jedinog šuta na meču, u 56. minutu, pošto do kraja nijedna ekipa više nije tresla mrežu protivnika...

Interesantan detalja pokazuje statistika, da, valjda prvi put u karijeri, Marina Vukčević nije upisala odbranu, od devet šuteva koji je upućeno na gol god je ona stajala na crti.

Istakla se zato Katarina Perović sa 13 odbrana, i veoma dobrih 59 odsto uspješnosti odbrana.

“Crvene” će sjutra u 10 časova odigrati posljednji meč u grupi protiv Alžira.

Crna Gora – Italija 19:18 (13:13)

Mersin – Gradska dvorana. Gledalaca: oko 100. Sudije: Rašed i Elsajed (Egipat). Sedmerci: Crna Gora 4 (2), Italija 4 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Italija 6 minuta.

Crna Gora: M. Vukčević, Perović (13 odbrana), Miljanić 5, Malović, I.Božović, Despotović 1, S. Vukčević 3, O. Vukčević, I. Božović 1, Kostić, Klikovac, Tošković 2, Mehmedović 4, Knežević 3.

Italija: Karini, Pruenster (četiri odbrane), Federšpiler, George 8, Eger 3, Etaki 1, Lenardon, Kopola, Guera, Kapelaro, Aurijema, Kosta, Nidervajzer 2, Zuin 2, Fanton 2, Del Balco.