Lovćen i Mojkovac u finalu

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Miloš Rakočević sa šest i Antonije Turković sa pet golova, dok je Balša Perović predvodio Danilovgrad sa devet pogodaka
121 pregleda 3 komentar(a)
Lovćen - Mojkovac, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.05.2013. 18:58h

U finalu Kupa Crne Gore, kao što se i očekivalo, igraće dva najbolja tima - rukometaši Lovćena su lagano savladali Ulcinj (34:25), a Mojkovac je nadvisio drugoligaša Danilovgrad (29:23).

Posljednji meč u sezoni, po običaju, igra se na Dan nezavisnosti, a domaćin je ponovo Cetinje, gdje će Lovćen pokušati da osvoji šesti trofej u ovom takmičenju.

Sjutrašnji meč u prijestonici počinje u 19 časova.

Prvi su do finala stigli Mojkovčani, koji su u 23. minutu vodili 13:5, a drugoligaš je smogao snage samo da priđe na 19:17.

Najefikasniji su bili Miloš Rakočević sa šest i Antonije Turković sa pet golova, dok je Danilovgrađane predvodio Balša Perović sa devet pogodaka.

"Očekivano smo ušli u finale, mada je bilo poteškoća. U završnoj predstavi ćemo dati sve od sebe i pokušati da priredimo senzaciju", jasan je trener Mojkovca Nenad Kraljevski.

A da bi sve sem trijumfa Cetinjana bila senzacija, govore i brojke - Lovćen je ove sezone dobio svih 20 utakmica na domaćoj sceni.

Protiv Ulcinja nije bilo nikakvih dilema...

"Opravdali smo ulogu favorita, ali je bilo padova u igri, što je normalno nakon 42 utakmice na četiri fronta. I u finalu smo favoriti. Savladali smo Mojkovac četiri puta ove sezone, nadam se da ćemo uspjeti i peti put", istakao je šef stručnog štaba Lovćena Zoran Abramović.

Sjutra se u dvorani "Reks" u Kokotima igra i žensko finale, između Budućnosti i Budućnosti II. Pobjednik se zna...

Mojkovac - Danilovgrad 29:23 (18:14)

Cetinje - SC "Lovćen". Gledalaca: 200. Sudije: Vujačić i Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Mojkovac 2 (2), Danilovgrad 2 (2). Isključenja: Mojkovac 8, Danilovgrad 4 minuta. Crveni karton: Krivokapić (Danilovgrad) u 16. minutu.

Mojkovac: Cvetković, Bogavac 2, Barac 1, Rakočević 6, Tomović, Sošić 4, Žurić, Tomović, Kruščić, Rondović, Mišnić, Smolović 3, Turković 5, Gačević 2, Savić 4, Vuković 2.

Danilovgrad: S. Cupara, M. Simonović, Obradović, Orović, Bakić, Pavličić, Krivokapić, Tanjević 2, Zindović 4, Đurišić 3, Perović 9, Marković 1, B. Cupara 1, Pavićević 2, Kažić 1, Kovačević.

Lovćen - Ulcinj 34:25 (16:12)

Cetinje - SC "Lovćen". Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 2 (1), Ulcinj 1 (1). Isključenja: Lovćen 6, Ulcinj 6 minuta.

Lovćen: Abramović (dvije odbrane), Borilović (15 odbrana), Lipovina 1, Jovetić 3, Popović 3 (1), I. Radović, Marković 1, Petričević, Kaluđerović 4, Drašković 2, I. Radović 6, Vujović 1, Perišić 3, Nikolić 2, Lasica 2, Grbović 6.

Ulcinj: Anđelić (12 odbrana), Vukčević, Bulatović 1, Đakonović, Andrović, Vujović 6, N. Marković, Stanković 5 (1), Vasiljević 6, D. Marković, Batrićević, Latković 7, Đurišić.