Stojanović bolji od Markovića, Rajn Nekar Leven u finalu sa Nantom

Rajn Nekar Leven je u njemačkom derbiju savladao Gepingen, prošlogodišnjeg pobjednika u ovom takmičenju, sa 28:22 (12:7).
54 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 18.05.2013. 19:37h

Duel bivših crnogorskih reprezentativaca u polufinalu Kupa EHF pripao je starijem, Goranu Stojanoviću – njegov Rajn Nekar Leven je u njemačkom derbiju savladao Gepingen, prošlogodišnjeg pobjednika u ovom takmičenju, sa 28:22 (12:7).

Meč je bio izjednačen do 2:2, a onda je Rajn Nekar Leven serijom 5:0 stekao pêt golova prednosti (8:3), koje je sačuvao do odmora. Gepingen je pokušao u nastavku da se vrati u meč, ali im veliki broj isključena nije pomogao u toj namjeri, pa je u 51. minutu nastavka Rajn Nekar Leven imao i rekordnih osam razlike (24:16)…

Najefikasniji u pobjedničkom timu, sa po pet golova, bili su Genshajmer, Mirhol i Sigurmanson, dok u Gepingenu nije bilo naročito raspoloženog strijelca, pa su najefikasniji bili Žarko Marković, Beljanski, Knule i Rnić sa po tri gola.

U drugom meču finalnog turnira u Nantu, domaći Nant je savladao danski Tim Tvis Hestelbro 26:20 (11:9).

Rivera je sa osam golova bio najefikasniji u Nantu, dok se kod Danaca istakao Braming sa pet golova.