Lovćen siguran u Mojkovcu, Budvanska rivijera osigurala treće mjesto

U derbiju 5. kola Mini lige, Lovćen je slavio u gostima protiv Mojkovca 30:25 (16:12).
Ažurirano: 11.05.2013. 17:53h

Kolo prije kraja Mini lige sve je poznato - Lovćen je ranije osiguran odbranu titule, Mojkovac je sigurno drugi, a Budvanska rivijera će završiti kao treća ispred Sutjeske - Budvani su danas u Nikšiću savladali Sutjesku 20:19, u prvoj utakmici petog kola.

Najzaslužni za uspjeh Budvana je, svakako, rođeni Nikšićanin Mile Mijušković, koji je u prelomnim trenucima sačuvao svoju mrežu.

Inače, tokom cijelog meca oba rivala igrala su gol za gol, a pobjednik je odlučen dva minuta prije kraja, kada je na semaforu stajalo 18:20…

Budvanska rivijera je, tako, stigla do brojke od šest bodova, dok je Sutjeska ostala na četiri, i posljednje kolo neće ništa promijeniti, jer je Rivijera bolja u međusobnom skoru.

U derbiju kola, Lovćen je slavio u gostima protiv Mojkovca 30:25 (16:12).

Lovćen je krenuo furiozno, u 7. minutu je vodio 6:1, dok je domaćin prvi gol postigao u 8. minutu (1:6).

Gosti su u prvom poluvremenu vodili i 11:3, a najveću prednost su imali pet minuta prije kraja, kada je na semaforu stajalo 28:20…

Šampion je, tako, upisaoi petu pobjedu u Mini ligi za prvaka, ukupno 17. u prvenstvu, 18. u isto toliko mečeva na domaćoj sceni.

Mojkovac je, sa druge strane, doživio treći poraz u razigravanju za titulu, drugi od Cetinjana.

Mojkovac – Lovćen 25:30 (12:16)

Mojkovac - Sala ŠC „Vuksan Đukić”.Gledalaca: 1.000. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Mojkovac 2 (1), Lovćen 5 (4). Isključenja: Mojkovac 8, Lovćen 6 minuta.

Mojkovac: Cvetković, Rondović, Bogavac 5, Barać, Rakočević 3, M. Tomović 2, Sošić 1, Žurić 4, N. Tomović, Kruščić, Mišnić 2, Smolović, Turković 5, Zejak, Brajković, Savić 3, Vuković.

Lovćen: Abramović, Borilović, Lipovina 1, Jovetić 5, Popović, Marković 7, Pejović, Kaluđerović 2, Drašković 3, Petričević, Radović 2, Vujović, Perišić 2, Nikolić 1, Lasica, Grbović 7.

Sutjeska – Budvanska Rivijera 19:20 (9:10)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 100.Sudije: Kaluđerović i Vujačić (Cetinje). Sedmerci: Sutjeska 3 (2), Budvanska rivijera 1 (1). Isključenja: Sutjeska 4, Budvanska rivijera 6 minuta.

Sutjeska: Bojanić, Nenezić, Šekarić 4, Čizmović 1, Rakočević 5, Blečić 3, Đurđevac, Jauković, Burić, Radović, Zmajević, Kekić, Goranović, Vujović 4, Jovanović 2.

Budvanska rivijera: Mijušković, Milić 6, I. Vujović 2, M. Vujović 2, Peruničić 5, Lakić 4, Ojdanić, Ćeranić, Šljukić, Krivokapić, Zeković, Glendža, Simović 1, S. Vuković 1, N. Vuković.