Đer slavio u Norveškoj, titula nadohvat ruke

Ažurirano: 05.05.2013. 16:49h

U osmom evropskom finalu, Đer bi napokon mogao da se domogne pehara - prvak Mađarske je u prvom meču finala Lige šampiona u Norveškoj savladao Larvik sa 24:21 (12:13).

Domaće su bile za nijansu bolje do početka drugog poluvremena, ali je onda Đer uzvratio serijom 6:0, koju je zaključila Jovanka Radičević svojim petim golom, i poveo 19:17.

Tim Ambrosa Martinaje do kraja lagano očuvao prednost, iako je često imao igračicu manje.

Anita Gorbic je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa osam pogodaka (četiri iz sedmeraca), Hajdi Loke je dodala šest, a Radičevićeva pet.

Na suprotnoj strani, Izabel Blanko i Lin-Kristin Rigelhut-Koren su pogodile po pet puta, a Lin-Jerum Suland četiri.

Fenomenalne su bile golmanke - Sesilija Leganger je zaustavila 17, a Norvežanka na golu Đera, Katrine Lunde-Haraldsen, čak 20 šuteva.