Crna Gora - Slovenija 26:23, Španija - Makedonija 28:24
63 pregleda 1 komentar(a)
rukometašice, Foto: COK
Ažurirano: 29.06.2018. 19:49h

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Mediteranskih igara, pobjedom nad Slovenijom 26:23. Rival u meču za zlato, zakazanom za sjutra u 20 časova, biće Španija, koja je savladala Makedoniju sa 28:24.

“Lavice” su furiozno počele meč, povele 10:5, ali je uslijedio prazan hod, minuti bez ideje u napadu i energije u odbrani, pa su Slovenke stigle zaostatak, a u sedmom minutu nastavka imale i tri gola prednosti 17:14.

Tada je krenula serija, probudila se Crna Gora i od ozbiljnih minus tri za šest minuta došla do 20:17.

Jelena Despotović je vodila ekipu, kao pravi kapiten u tim trenucima, pratila ju je Sanja Premović, a na golu sjajna Ljubica Nenezić.

Slovenija se nije predala, bila je u igri do finiša (23:22), ali su iz čvrste odbrane stigli golovi Despotović i Ivane Godeč za 25:22.

Bio je to uvod u slavlje zbog osigurane medalje...

"Jako težak meč, jer je Slovenija veoma jaka. Imale smo problema u prvom poluvremenu, u nastavku smo zaigrale kako znamo u odbrani i to je bio ključ uspjeha. Srećne smo zbog medalje, ostao je još jedan meč i naravno da ćemo uraditi sve da osvojimo i zlato", kazala je Jelena Despotović.

"U drugom poluvremenu su djevojke pokazale karakter, nakon prvih 30 minuta bio sam veoma razočaran, jer smo igrali van sistema i bez discipline. Sve je bilo drugačije u nastavku, bila je to prava Crna Gora", rekao je selektor Per Johanson.

Crna Gora - Slovenija 26:23

Taragona - Palata sportova. Gledalaca: 100. Sudije: Navaro i Mateo (Španija). Sedmerci Crna Gora 9 (7), Slovenija 4 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Slovenija 14 minuta.

CRNA GORA: Bulatović, Konatar, Godeč 2, Jauković 1, Marinović, Agović, Nenezić (14 odbrana + sedmerac), Knežević, Vukčević, Ujkić 4, Premović 8 (7), Muratović, Pavićević 3, Despotović 6, Grbić 2.

SLOVENIJA: Korenic, Ahlin 1, Korataj, Kodele 1, Zrimsek, Krajnc, Pitikuji 1, Stnako 8, Abina 1, Mavsar 5, Hrovatić, Ljepoja 1, Zulić 1, Vršček, Beganović 4, Amon.