Častan poraz Lovćena u Bjelorusiji

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nerijus Atajevas sa devet, dok je Maksim Baranau meč završio sa pet golova
Lovćen, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 10.03.2013. 15:11h

Šansa za fajnl-for je i definitivno propala, ali su rukometaši Lovćena uzdignutog čela mogli da napuste dvoranu „Viktorija” u Brestu nakod duela sa ekipom Meškova(33:30).

U dalekoj Bjelorusiji, gdje su ove sezone padali svi velikani SEHA lige, između ostalih i učesnici Lige šampiona Metalurg i Zagreb, Cetinjani su mogli do boda, ali im je u finišu falilo iskustva...

Cetinjani su odlično počeli meč i golovima Gorana Lasice, Igora Markovića, Ivana Perišića i Marka Jovetića poveli 4:0 u 6. minutu. Meškov se polako vraćao u igru i preokrenuo u 27. minutu, kada je Ivan Karačić pogodio za 16:15.

Meškov je drugo poluvrijeme otvorio serijom 5:1 i stigao do rekordnih plus četiri (22:18), koje je posljednji put imao u 50. minutu (29:25). Tim Zorana Abramovića je prišao na 30:29 golom kapitena Markovića iz kontre i imao napad za izjednačenje.

Nažalost, bivši hrvatski reprezentativac Ljubo Vukić je ukrao loptu i dodao je nekadašnjem članu nacionalnog tima Danske Henriku Knudsenu, koji je povisio na 31:29.

Marković je ponovo smanjio na 31:30, ali je za preokret bilo kasno...

"Pružili smo dostojan otpor Meškovu, ali nam je za pobjedu nedostajalo snage i sreće. Meškov je veoma jak tim, koji je po budžetu daleko ispred nas, a i arbitri su u posljednjih pet minuta sudili neke čudne stvari u korist našeg rivala", rekao je Marković.

Lovćen će u narednom kolu, u utorak, ugostiti Zagreb.

Meškov - Lovćen 33:30 (17:17)

Brest - Dvorana Viktorija. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Meškov 2 (0), Lovćen 4 (3). Isključenja: Meškov 2, Lovćen 4 minuta.

Meškov: Božić, Čerepenka (20 odbrana), Atajevas 9, Markotić 3, Knudsen 3, Novickis 3, Prakapenja 2, Knjazev, Šumak 1, Vukić 3, Baranov 5, Grosas, Kostadinović, Karačić 1, Tatarin 2, Ušal 1.

Lovćen: Abramović (11 odbrana i dva sedmerca), Borilović, Lipovina, Jovetić 4, Popović, I. Radović, Marković 6 (1), Vujović 5 (2), Pejović, Kaluđerović, Drašković, M. Radović 1, Perišić 3, Lasica 1, Grbović 10.